Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

Bayern w mistrzowskiej formie. Bawarczycy rozbili Borussię Moenchengladbach, Lewandowski z trafieniem!

2018-04-14 22:22

Przed Bayernem Monachium jeszcze kilka ważnych meczów w tym sezonie. Do tych nie zaliczała się rywalizacja z Borussią Moenchendladbach w ramach Bundesligi, w której Bawarczycy zapewnili sobie już triumf. Mimo tego Gospodarze sobotniego spotkania nie dali żadnych szans swoim rywalom i dopisali kolejne trzy punkty w tabeli.

Kolejne mecze w Bundeslidze dla Bayernu Monachium będą spotkaniami, które mają przygotować Bawarczyków do spotkań w Lidze Mistrzów. Zespół Juppa Heynckesa zapewnił sobie bowiem przed tygodniem tytuł mistrza Niemiec i teraz wszystkie siły rzuci na dwumecz z Realem Madryt. Borussia Moenchengladbach miała okazję, aby odrobić stratę do miejsc gwarantujących grę w europejskich pucharach.

Przyjezdni dobrze weszli w mecz. Byli bardziej zdecydowani w swoich poczynaniach, a przede wszystkim narzucili zepchnęli Bayern do defensywy. Gra toczyła się jednak daleko od pola karnego gospodarzy. Pierwsza groźna i składna akcja Borussii od razu przyniosła jej prowadzenie. Jonas Hofmann zagrał do Josepa Drmicia prostopadłe podanie.

Ten już w polu karnym bardzo łatwo zwiódł Niklasa Sule i zdecydował się na strzał po długim rogu. Okazało się to dobrą decyzją, bowiem Sven Ulreich nie zdołał zmienić toru loty piłki, która wpadła do siatki Bawarczyków. Gospodarze potrzebowali nieco więcej czasu, aby wejść w mecz. Pierwszą okazję stworzyli w 16. minucie.

Kapitalnym podaniem popisał się Thiago Alcantara, który zagrał nad głowami obrońców gości. Piłka dotarła do Thomasa Muellera, który oddał strzał, ale ten okazał się minimalnie niecelny. Z każdą minutą Bawarczycy naciskali coraz mocniej. Wyrówanie przyszło w 37. minucie. Gospodarze popisali się kapitalną akcją.

Brał w niej udział również Sule, który znalazł się pod polem karnym rywali. Jego prostopadłe podanie do Muellera było kluczowe. Kapitan Bawarczyków na wślizgu dośrodkował do Sandro Wagnera, który miał przed sobą pustą bramkę, do której wpakował piłkę. Chwilę później było już 2:1 i ponownie Mueller asystował przy bramce Wagnera, który pokonał Jana Sommera strzałem głową.

Druga część spotkania wyglądała podobnie jak końcówka pierwszej odsłony. Bayern przeważał, kreował kolejne okazje. Pierwsza z nich przyszła już w 51. minucie. Corentin Tolisso spod linii końcowej dośrodkował do Wagnera, który oddał strzał. Poradził sobie z nim Sommer, ale przy dobitce Thiago nie miał już najmniejszych szans i Hiszpan podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Bayern nie spuszczał z tonu nawet na sekundę. Bardzo aktywny był David Alaba, który szalał na lewej stronie boiska. Austriak w 67. minucie zdecydował się na zejście na prawą nogę i oddanie strzału z około 18 metrów. Okazało się to dobrym rozwiązaniem, bowiem uderzenie Alaby wylądowało w siatce, a Sommer nawet nie zrobił kroku do piłki.

Swoje trafienie dołożył również Robert Lewandowksi, który pojawił się na boisku w drugiej części gry. Polak wykończył dobrą akcję Kimmicha. Mimo dobrego początku, Borussia musiała pogodzić się z wysoka porażką i marzenia o europejskich pucharach odsunęły się od ekipy z Moenchengladbach. Bayern podtrzymuje natomiast swoją mistrzowska formę, nawet w nieco rezerwowym składzie.

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 5:1 (2:1)
Sandro Wagner 37, 41, Thiago Alcantara 51, David Alaba 67, Robert Lewandowski 82 - Josip Drmić 9

Żółte kartki: Hummels

Bayern: Ulreich - Kimmich, Sule, Hummels, Alaba (73. Rafinha) - Thiago, Rudy, Tolisso - Mueller (46. Rodriguez), Wagner (69. Lewandowski), Bernat

Borussia: Sommer - Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt - Hofmann (65. Grifo), Kramer, Zakaria (82. Strobl), Hazard - Drmić (65. Cuisance), Raffael