Przyszła kryska na Heynckesa. Bayern przegrał w Moenchengladbach

2017-11-25 21:28

Jupp Heynckes przegrał pierwszy mecz po powrocie na ławkę trenerską Bayernu. Jego piłkarze nie dali rady Borussii Moenchengladbach. Stracili dwa gole przed przerwą, a później zabrakło im czasu, by doprowadzić do remisu. Bawarczycy wciąż pozostaną jednak na czele Bundesligi.

Mecz rozpoczął się od przykrego zdarzenia. Christoph Kramer zderzył się z kolegą z zespołu i odniósł poważną kontuzję. Już w 11. minucie musiał go zmienić Tony Jantschke. Chwilę później gospodarze powinni objąć prowadzenie, ale znakomitą okazję zmarnował Rafael. Bayern odpowiedział niecelnym strzałem głową Corentina Tolisso. Na ciekawsze zdarzenia musieliśmy poczekać do końcowych fragmentów pierwszej połowy.

W 37. minucie ręką we własnym polu zagrał Nicklas Suele i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Thorgan Hazard. Bayern mógł wyrównać za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak świetnie przyjął piłkę i z trudnej pozycji strzelił piętą, ale trafił w słupek. Po chwili było już 2:0. Strzał Larsa Stindla dobił Matthias Ginter i Bawarczycy schodzili do szatni przy dwubramkowej stracie.

Bayern po przerwie przełożył więcej akcentów na ofensywę, a gospodarze ograniczyli się właściwie jedynie do gry na własnej połowie. Z minuty na minutę Bawarczycy byli coraz groźniejsi. Musiał się podobać Kingsley Coman, który chciał wykorzystać szansę otrzymaną od trenera mistrzów Niemiec. Jego strzał z pola karnego sparował jednak Yyan Sommer, a piłka po interwencji Szwajcara zatrzymała się na słupku. Bramkarz "Źrebiąt" nie popisał się w 74. minucie, kiedy mocno zza szesnastki przymierzył Arturo Vidal. Strzał znalazł się w bramce gospodarzy, choć wydawało się, że był do obronienia.

Bramka Chilijczyka była wszystkim, na co stać było w sobotni wieczór Bayern. Piłkarze Juppa Heynckesa przegrali 1:2 i zakończyli serię zwycięskich spotkań. Wciąż pozostaną na czele Bundesligi, ale przewaga nad drugim RB Lipsk stopniała do trzech punktów.

Anna Lewandowska: Schweinsteiger ukradł ciasto, które zrobiłam Robertowi

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 2:1 (2:0)

Bramka: Thorgan Hazard 39 (k), Matthias Ginter 43 - Arturo Vidal 74

Żółta kartka: Nico Elvedi - Corentin Tolisso

BMG: Sommer - Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt - Herrmann, Kramer (11. Jantschke (46. Johnson)), Zakaria, Hazard - Stindl, Raffael (90+1. Drmić)

Bayern: Ulreich - Kimmich, Suele, Hummels, Bernat (45+1. Coman) - Vidal, Rudy (68. Wriedt), Martinez, Tolisso, James (46. Friedl) - Lewandowski