Erling Braut Haland

Autor: East News Erling Braut Haland

Haaland bohaterem Dortmundu. Niesamowity wyczyn Norwega w Bundeslidze [WIDEO]

2020-01-19 1:14

To co wyprawia jest po prostu nieprawdopodobne! Teraz Erling Braut Haaland w cudownym stylu przywitał się z Bundesligą. W debiucie strzelił dla Borussii Dortmund trzy gole w zwycięskim 5:3 wyjazdowym spotkaniu z Augsburgiem w 18. kolejce ligi niemieckiej. Najlepsze jest to, że norweski napastnik zaczynał to spotkanie jako rezerwowy, a na skompletowanie hat-tricka potrzebował dwudziestu minut. On jest fenomenalny!

Ten mecz szczególnie dla gospodarzy miał szalony przebieg. Na początku drugiej połowy Augsburg prowadził już 3:1. W 56. minucie trener Borussii Lucien Favre dokonał pierwszej zmiany. Z boiska zszedł polski obrońca Łukasz Piszczek, a w jego miejsce pojawił się Erling Braut Haaland. To był jego pierwszy występ w Dortmundzie po transferze z RB Salzburg (16 goli w 14 występach w lidze austriackiej) w zimowym oknie transferowym. Niemiecki klub zapłacił mistrzom Austrii za 20-letniego snajpera 20 mln euro.

Już po zaledwie trzech minutach Norweg strzelił premierową bramkę w Niemczech. Asystował przy tym trafieniu Jordan Sancho, który za moment doprowadził do wyrównania. Jednak to był dzień Haalanda, który zdobywając kolejne dwie bramki zapewnił Borussii trzy punkty. Po 18. kolejkach Dortmund zajmuje czwarte miejsce w lidze niemieckiej. W następnej kolejce (24 stycznia) na Signal Iduna Park zmierzy się z FC Koeln. Poniżej w taki sposób z Bundesligą i drużyną z Dortmundu przywitał się Erling Braut Haaland.