Jan Bednarek

Autor: East News Jan Bednarek

Jan Bednarek strzela w Premier League! Ale Southampton bez punktów w Anglii [WIDEO]

2020-01-18 23:41

Wprawdzie Jan Bednarek strzelił gola dla Southampton, ale nie przełożyło się to na punkty. Ekipa "Świętych" z polskim obrońcą w składzie uległa u siebie Wolverhampton przegrywając 2:3. To pierwsza bramka naszego kadrowicza w tym sezonie. Bednarek w lidze angielskiej ma w dorobku dwa trafienia i jest tym samym najskuteczniejszym Polakiem w historii naszych występów w tych rozgrywkach.

Przypomnijmy: premierową bramkę w Premier League Jan Bednarek zdobył w 2018 roku w spotkaniu z Chelsea Londyn. Przeciwko Wolverhampton dorzucił kolejną. W 15. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z prawej strony. Po dośrodkowaniu piłka trafiła pod nogi Bednarka, który znalazł sposób, aby pokonać bramkarza Rui Patricio. Na przerwę "Święci" schodzili prowadząc 2:0, co ciekawe mieli szansę na podwyższenie wyniku. Jednak w drugiej połowie roztrwonili wypracowaną przewagę. Stracili trzy gole, a katem okazał się meksykański napastnik Raul Jimenez. Dwa razy posłał piłkę do bramki, której strzegł Anglik Alex McCarthy. W pierwszym przypadku, gdy doprowadził do wyrównania, wykorzystał rzut karny. Skrót spotkania do obejrzenia poniżej.

W Premier League Polacy strzelili tylko cztery gole. Jako pierwszy dokonał tego pomocnik Evertonu Robert Warzycha w 1992 roku w meczu z Manchesterem United. W 2015 obrońca Leicester City Marcin Wasilewski powtórzył to również w starciu z "Czerwonymi Diabłami". Potem oglądaliśmy już tylko trafienia Jana Bednarka. 21 stycznia przed Southampton wyjazd do Londynu na spotkanie z Crystal Palace.