Robert Lewandowski będzie rozstawiał kolegów po kątach? Nowa ważna rola w zespole

2019-09-11 10:03 DaO
Crvena Zvezda Bayern STREAM ONLINE LIVE TRANSMISJA NA ŻYWO
Autor: East News Crvena Zvezda Bayern STREAM ONLINE LIVE TRANSMISJA NA ŻYWO

Pozycja Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium jest niepodważalna. Nie dość, że napastnik reprezentacji Polski na boisku często decyduje o losach spotkania, to w dodatku coraz więcej ma do powiedzenia w sprawie funkcjonowania całego klubu. Jak informują niemieckie media Niko Kovac reaktywował radę drużyny, a jednym z jej członków będzie właśnie Lewandowski.

Polak niedawno związał się z Bayernem Monachium nowym kontraktem, który będzie obowiązywał do 2023 roku. Oznacza to, że Lewandowski ma plan, aby stać się legendą Bawarczyków. Wiele mu do tego nie brakuje, bo w każdym kolejnym sezonie jest wyróżniającym się piłkarzem i zdobywa wiele ważnych bramek. W historycznej klasyfikacji strzelców ma przed sobą już tylko największe gwiazdy Bayernu.

Nie jest tajemnicą, że przez ostanie lata rola Lewandowskiego w Monachium znacznie wzrosła. Napastnik nie tylko zdobywa bramki, ale również ma mocną pozycję w szatni. Ponadto nie boi się zabierać głosu dotyczącego funkcjonowania całego klubu. Tak było m.in. odnośnie braku transferów w minionym okienku transferowym. Polak nie bał się mówić odważnie o opieszałości włodarzy.

Ale nie tylko on mówił o potrzebie wzmocnień, ale również Joshua Kimmich, czy Manuel Neuer. Z racji tego Kovac podjął decyzję o przywróceniu do życia rady drużyny. Jak informuje "Bild" w jej skład wchodzi sześciu piłkarzy: Neuer, Mueller, Lewandowski, Thiago Alcantara, David Alaba i Kimmich. - Szóstka, która ma teraz głos - tak określił radę drużyny "Bild".

Zadaniem wybranej szóstki będzie reprezentowanie całego zespołu. Nie jest jednak tajemnicą, że wspomniani piłkarze będą mieli decydujący głos w ważnych kwestiach oraz będą musieli reagować w trudnych momentach. Warto przypomnieć, że Lewandowski pełni również funkcję trzeciego kapitana Bayernu. Polak zapewne nie raz będzie musiał skorzystać z roli w drużynie i zapanować nad szatnią wraz z innymi ikonami obecnego Bayernu.

Najnowsze