Mateusz Morawiecki

i

Autor: ART SERVICE Mateusz Morawiecki

Będzie przebudowa obiektu?

40 milionów na stadion Rakowa Częstochowa! Mateusz Morawiecki zapowiedział pomoc, będzie dofinansowanie z publicznych pieniędzy

2023-05-11 11:06

Raków Częstochowa pod względem sportowym zdystansował inne zespoły w Polsce i w ubiegłą niedzielę mógł świętować pierwszy tytuł mistrzowski w swojej historii. Jednak pod względem infrastrukturalnym Raków nadal boryka się ze sporymi problemami, bo nie ma nowoczesnego stadionu. Na kłopoty mistrzów Polski zareagował premier Mateusz Morawiecki, który obiecał finansowe wsparcie dla częstochowskiego zespołu.

- Wesprzemy budowę stadionu Rakowa - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej wizyty w klubie z Częstochowy. Miejscowy zespół zapewnił sobie w tym sezonie mistrzostwo Polski w piłce nożnej i przygotowuje się do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA. Premier pogratulował przedstawicielom klubu sukcesów w ostatnich sezonach i zdobytego w obecnych rozgrywkach mistrzostwa Polski. Jednocześnie zapewnił pomoc w dostosowaniu stadionu Rakowa do wymogów UEFA.

Przebudowa stadionu Rakowa za publiczne pieniądze? Jest deklaracja Mateusza Morawieckiego

- Postanowiliśmy zainwestować środki państwowe i wesprzeć ten sukces. Zresztą rozmowy zaczęliśmy już kilka tygodni temu, gdy to mistrzostwo nie było jeszcze pewne. Wesprzemy budowę stadionu. Do takiego poziomu, aby mógł służyć klubowi również w rozgrywkach europejskich. Już teraz trzymam kciuki za sukces w Lidze Mistrzów - powiedział Morawiecki. Mówi się, że nowy obiekt będzie kosztował około 60-70 milionów zł, a z państwowej kasy ma iść na ten cel co najmniej 40 mln.

40 mln od rządu na stadion Rakowa Częstochowa. Ważny dzień dla mistrzów Polski

- Dziękuję za tę deklarację, bo nie ukrywam, że napawa ona nas optymistycznie jeśli chodzi o przyszłość. Będziemy robić dużo, by doprowadzić ten klub do kolejnych sukcesów, aby był naszą wizytówką w europejskich pucharach. Harmonogram prac jest zależny od miasta Częstochowa. Te środki mogą zostać uruchomione relatywnie szybko. Czas budowy zależy od tego, jak szybko zostaną zakończone prace projektowe i kiedy będzie rozpisany przetarg - powiedział właściciel Rakowa, Michał Świerczewski.

Sonda
Czy państwo powinno finansować przebudowę stadionu Rakowa?
Listen on Spreaker.
Najnowsze