Aleksandar Vuković o liderach Legii. Jeden był dla niego wyzwaniem, drugiego nazwał demonem

2022-05-22 15:48
Aleksandar Vuković
Autor: Cyfra Sport Aleksandar Vuković

To był dla Legii fatalny sezon, ale trener Aleksandar Vuković ma powody do satysfakcji. Z warszawskim klubem pożegnał się wygraną z Cracovią 3:0 w ostatniej kolejce. Teraz jego miejsce ma zająć Kosta Runjaic. Czy pod jego wodzą Legia będzie rządzić w rozgrywkach? Vuković podsumował pobyt na Łazienowskiej.

Vuković przychodził w trudnym momencie, ale w tym roku zdołał odbudować drużynę i uratować klub przed spadkiem z ligi. W starciu z Cracovią po raz ostatni prowadził stołeczny zespół. Jego kontrakt dobiegł końca i nie będzie przedłużony. – Szanuję piłkarzy, bo wyciągnęli klub z takiego kryzysu – tłumaczył Serb, cytowany przez oficjalny serwis. – Zdobyliśmy 28 pkt w 16 meczach. W takich okolicznościach ten wynik jest przyzwoity. Mam niedosyt, ale patrzę na ten cały okres z zadowoleniem – zaznaczył Vuković, który wystąpił w specjalnej koszulce i w ten sposób oddał hołd zmarłemu na początku roku Wiktorowi Bołbie, kustoszowi klubowego muzeum.

Ivi Lopez królem strzelców ekstraklasy. Tak pogratulowała mu ukochana [WIDEO]

W spotkaniu z Cracovią bramki zdobywali Maciej Rosołek, Tomas Pekhart i Rafael Lopes, a dwie asysty zaliczył Josue. Portugalczyk może pochwalić się świetnym bilansem w lidze: strzelił dwa gole i miał 14 asyst – to najlepszy wynik w rozgrywkach. – Josue był dla mnie najważniejszy i najtrudniejszy zarazem – przyznał Vuković. - W każdym meczu wyglądał tak, że mógłby wylecieć z boiska. Pauzował tylko w spotkaniu z Wartą. Właśnie wtedy nie zagrał także Mateusz Wieteska, który wcześniej był absolutnym liderem. Jego brak był bardzo odczuwalny. Paweł Wszołek jest demonem liczb i tego, czego potrzebuje drużyna. Jego brak w meczach był dla nas dużym ciosem. Nie zawiodłem się na Sliszu, Rosołku, Pekharcie, Jędrzejczyku. W tym miejscu należy docenić wszystkich. Przypominam też sytuację Johanssona i Rose’a, którzy zimą byli na wylocie z klubu - podkreślił Vuko, cytowany przez klubowy serwis po meczu z Cracovią.

To ważna wiadomość dla fanów Górnika. Tym razem dotyczy trenerskiej ławki

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci do czołówki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze