Kamil Pestka

Autor: Cyfrasport Obrońca Cracovii Kamil Pestka (z lewej)

Cracovia nie zawiodła. Wygrana z Wisłą Płock to była Pestka! [WIDEO]

2022-05-13 20:12

Piłkarze Cracovii po dobrym meczu pokonali Wisłę Płock 3:0 w 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Bohaterem gospodarzy był Kamil Pestka, który w pierwszej połowie strzelił dwa gole. Dla Nafciarzy to trzecia porażka z rzędu.

Trener Jacek Zieliński mówił przed spotkaniem, że interesuje go na koniec sezonu szóste miejsce. Gospodarze byli od początku zdeterminowani, aby ten cel zrealizować. Grali szybko i dwa razy wymanewrowali obronę rywali. Za każdym razem w roli głównej wystąpił Kamil Pestka, który strzelił dwa gole. - Szczęściu trzeba pomóc, te gole nie wzięły się z przypadku - mówił obrońca Cracovii w przerwie zawodów w Canal+. - Mamy dobry wynik i dobrze gramy, bo Wisła nic nie może zrobić. Musimy po przerwie strzelić trzeciego gola i "zamknąć" ten mecz - zapowiadał piłkarz krakowskiej drużyny, która w tej części oddała dziewięć strzałów, z czego cztery były celne.

Gwiazda Rakowa może liczyć na piękne wsparcie. Zjawiskowa partnerka dodaje mu skrzydeł

Wisła w pierwszej połowie nie oddała żadnego celnego strzału na bramkę Cracovii. - Ciężko pracowaliśmy cały sezon na dobry rezultat - powiedział Łukasz Sekulski w Canal+. - Nie zasługujemy, aby skończyć tak sezon, musimy się otrząsnąć, bo mamy jeszcze coś do ugrania. Musimy sobie porozmawiać i z innym nastawieniem wyjść na drugą połowę - wyznał napastnik Nafciarzy.

Jagiellonia Białystok wciąż drży o ligowy byt, nie może złapać rytmu. Pogrąży ją Legia Warszawa?

Po przerwie Cracovia atakowała, ale była nieskuteczna. Po godzinie Wisła próbowała zagrozić obronie gospodarzy, ale dośrodkowania Rafała Wolskiego czy Jorginho pewnie wyłapywał bramkarz krakowskiego zespołu. Gości dobił Duńczyk Rasmussen, który zaskoczył Damiana Węglarza płaskim strzałem zza pola karnego. Cracovia w całym spotkaniu oddała 26 strzałów, z czego osiem było celnych. Jak zaprezentowała się Wisła? Pięć strzałów, a celnych? Zero...

Jerzy Brzęczek przed grą o życie w ekstraklasie. To będzie kluczowe dla Wisły Kraków na finiszu ligi

Cracovia - Wisła Płock 3:0 (2:0)

1:0 Kamil Pestka 9. min, 2:0 Kamil Pestka 32 min, 3:0 Mathias Rasmussen 69. min