Czesław Michniewicz wskazał jeden z głównych problemów Legii w tym sezonie. To zaważyło na niepowodzeniach?

2021-12-09 12:16
Czesław Michniewicz
Autor: Sebastian Wielechowski Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz wprowadził Legię Warszawa do Ligi Europy, ale fatalne wyniki w Ekstraklasie i zła atmosfera w zespole sprawiły, że Dariusz Mioduski postanowił go zwolnić z funkcji trenera. Teraz Czesław Michniewicz udzielił obszernego wywiadu w rosyjskiej telewizji, w którym zwrócił uwagę na jeden z najistotniejszych powodów, który mógł zaważyć na wynikach Legii w ostatnim czasie.

Rozstanie Michniewicza z Legią Warszawa było dość burzliwe i towarzyszyło mu niemało kontrowersji związanych m.in. z niektórymi piłkarzami. Trener twierdził, że nie wszyscy poświęcają się wystarczająco dla zespołu, zaś w mediach, za sprawą Wojciecha Kowalczyka, pojawiły się informacje, jakoby w drużynie miała istnieć „grupa bankietowa”. Niestety dla Legii Warszawa, zwolnienie Michniewicza i zatrudnienie Marka Gołębiewskiego nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Zespół co prawda awansował już do ćwierćfinału Pucharu Polski, ale wciąż zawodzi w Ekstraklasie i przegrywa kolejne mecze w Lidze Europy. Atmosfery nie poprawiają wypowiedzi Dariusza Mioduskiego, który m.in. o obecną sytuację oskarża poprzedni sztab trenerski. Czesław Michniewicz ma swój pogląd na sprawę i w rosyjskiej telewizji Match TV wskazał na istotny jego zdaniem powód, który sprawia, że Legia notuje tak słabe wyniki.

Trener Spartaka stanowczo o formie Legii. Jasna deklaracja, ważne słowa

Zobacz, jak Czesław Michniewicz wypoczywał po zwolnieniu z Legii Warszawa. Zdjęcia w galerii poniżej

Czesław Michniewicz wskazuje na jeden z powodów niepowodzeń Legii. Chodzi o konkretnego piłkarza

Niedawno Dariusz Mioduski w ostrych słowach skrytykował Czesława Michniewicza. Mogło się wydawać, że rozpocznie to kolejną słowną wojnę między trenerem a prezesem klubu. Tak się jednak, przynajmniej na razie, nie stało. W rozmowie z rosyjską telewizją Match TV Czesław Michniewicz z klasą opowiedział o rozstaniu z Legią. – Spotkałem się z prezesem, który opowiedział o swojej decyzji zmiany trenera, aby nadać drużynie nowy impuls. Rozstaliśmy się w dobrych stosunkach, podaliśmy sobie ręce – wyjawił Michniewicz. Zdradził on także, że marzy mu się praca w Rosji i liczy na rekomendacje ze strony Stanisława Czerczesowa. Tematem przewodnim była jednak Legia.

Josue tłumaczy się z machania rękami w trakcie gry. Powiedział o meczu ze Spartakiem

Problemem mistrzów Polski, zdaniem ich byłego trenera, jest m.in. to, że każdy zespół jest dodatkowo zmotywowany na walkę z najlepszą drużyną w kraju ostatnich lat. Wskazał także, że na wynikach zaważyć mógł brak jednego zawodnika – Artura Boruca, najbardziej doświadczonego piłkarza obecnego zespołu.

 – Biorąc pod uwagę, że w kraju każdy szykuje się na Legię, jak na najpoważniejszego rywala, każdy mecz w Ekstraklasie jest zagadką. Dla każdego gra z nami jest jak ostatnia bitwa – stwierdził były trener Legii – Dużym problemem była kontuzja głównego bramkarza Artura Boruca po wrześniowym spotkaniu ze Spartakiem. Jego miejsce zajął młody bramkarz (Cezary Miszta – przyp. red.). Dobry zawodnik, ale nie ma tak dużego doświadczenia, jak weteran, by pomagać drużynie w kluczowych momentach – ocenił Czesław Michniewcz na łamach matchtv.ru.

Sonda
Czy Legia Warszawa zagra na wiosnę w europejskich pucharach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze