Korona Kielce

Autor: Cyfra Sport Korona Kielce

Strzał życia debiutanta

Danny Trejo kapitalnie przywitał się z ekstraklasą! Co za gol dla Korony, stadiony świata! [WIDEO]

2024-02-12 21:14

To był za sześć punktów, bo zarówno Korona jak i ŁKS są w trudnej sytuacji. Dramaturgii nie brakowało, a po końcowym gwizdku cieszyli się kielczanie. O wygranej 2:1 zadecydował debiutant Danny Trejo. Nowy nabytek w kapitalny sposób przywitał się z ekstraklasą. Zdobył bramkę o której się mówi "stadiony świata"!

Korona walczy do końca

Trener Kamil Kuzera zapowiadał, że jego zespół może wygrać z każdym. Jako pierwsi strzelili gola. Strzelił go Yoav Hofmeister, który uderzeniem piłki głową pokonał bramkarza łodzian. Jednak w doliczonym czasie pierwszej połowy beniaminek odpowiedział. Debiutant Husein Balić zaskoczył bramkarza gospodarzy. Miał dużo szczęścia, gdy oddawał strzał, bo piłka odbiła się od obrońcy kielczan i wpadła do siatki.

Jan Urban o wielkim marzeniu. Mógł być pierwszym polskim piłkarzem w słynnym klubie, co za historia!

Kielczanie opuści strefę spadkową

W drugiej połowie obie drużyny starały się zadać decydujący cios. W końcówce Jewgienij Szykawka popisał się efektownym strzałem z przewrotki, ale na posterunku był bramkarz Dawid Arndt. Gdy wydawało się, że padnie remis do akcji wkroczył rezerwowy Danny Trejo. Sędzia przedłużył spotkanie o sześć minut. W czwartej minucie doliczonej rywalizacji Martin Remacle zagrał do nowego pomocnika Korony. Trejo przyjął piłkę i następnie od razu uderzył na bramkę ŁKS-u. Wszystko zrobił idealnie. Wyszedł mu strzał marzenie po którym bramkarz łodzian był bezradny. Korona dzięki wygranej opuściła strefę spadkową. ŁKS zajmuje ostatnie miejsce i jego sytuacja staje się coraz trudniejsza. W strefie spadowej trzej beniaminkowie.

Jacek Magiera tak zareagował na potknięcie Śląska. Mówi o energii i pasji, tego oczekuje od zespołu

Korona Kielce - ŁKS Łódź 2:1

1:0 Yoav Hofmayster 36. min, 1:1 Husein Balic 45.min, 2:1 Danny Trejo 90. min

Żółte kartki:

Marcus Godinho, Yoav Hofmayster (Korona Kielce) - Bartosz Szeliga, Kay Tejan, Jędrzej Zając, Jakub Letniowski (ŁKS Łódź)

Sędziował: Paweł Raczkowski. Widzów: 9 880

Korona Kielce: Konrad Forenc - Dominick Zator, Bartosz Kwiecień, Miłosz Trojak, Marius Briceag - Dawid Błanik (67. Jacek Podgórski), Yoav Hofmayster, Nono (77. Dalibor Takac), Martin Remacle, Marcus Godinho (58. Danny Trejo) - Adrian Dalmau (58. Jewgienij Szykawka)

ŁKS Łódź: Dawid Arndt - Bartosz Szeliga, Rahil Mammadov, Marcin Flis, Piotr Głowacki - Jędrzej Zając (68. Pirulo), Jakub Letniowski (68. Yadegar Rostami), Michał Mokrzycki, Husein Balic (79. Antoni Młynarczyk) - Dani Ramirez (79. Engjell Hoti), Kay Tejan (88. Oliwier Sławiński)

Jesus Imaz prowadzi Jagiellonię po mistrzostwo Polski? Kapitan lidera ekstraklasy o walce o tytuł

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?