Łukasz Poręba

i

Autor: Cyfrasport Łukasz Poręba

Dobre, bo polskie - w tym klubie Ligue 1 to wiedzą. Biało-Czerwona kolonia w Lens oficjalnie się powiększyła

2022-07-01 14:52

22-letni Łukasz Poręba, wychowanek lubińskiego Zagłębia, występować będzie w zespole Racing Club de Lens. Młodzieżowy reprezentant Polski oficjalnie zaprezentowany został jako piłkarz tego klubu. Dołączył w ten sposób do Przemysława Frankowskiego, który od roku jest podopiecznym Francka Haise, oraz do Adama Buksy, który tego lata zamienił amerykańską MLS na Ligue 1.

Polacy od wielu dekad mają dobrą markę w klubie z departament Pas-de-Calais. Najstarsi kibice pamiętają, że szlaki dla naszych piłkarzy przecierali tu pół wieku temu Eugeniusz Faber, Ryszard Grzegorczyk i Joachim Marx. Potem gole strzelał tu między innymi Roman Ogaza, w środku pola rządził Ryszard Tarasiewicz, a zasieki obronne budował Jacek Bąk. Ubiegłoroczna przeprowadzka Przemysława Frankowskiego też okazała się strzałem w dziesiątkę: reprezentant Polski został „odkryciem sezonu” francuskiej ekstraklasy w minionych rozgrywkach.

Lewandowski z koktajlem w dłoni szaleje na gigantycznym jachcie. Namiętne pocałunki z Anną, czyste szaleństwo

Niespełna miesiąc temu identyczną drogę – zza oceanu do Francji – przebył Adam Buksa, wykupiony z New England Revolution za 6 mln euro. Teraz polska kolonia – zgodnie zresztą z wcześniejszymi zapowiedziami – powiększyła się o Łukasza Porębę. On akurat przechodzi do fracuskiego klubu bezpośrednio z polskiej ekstraklasy; jest wychowankiem lubińskiego Zagłębia i jeszcze w ubiegłych rozgrywkach reprezentował jego barwy. Teraz podpisał pięcioletnią umowę z ósmym zespołem Ligue 1 minionego sezonu.

Lukas Podolski bardzo go chwalił. Pomocnik Górnika po świetnym sezonie musiał jednak „zaciągnąć hamulec”

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze