Christian Gytkjaer

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Christian Gytkjaer

Duńczyk nie zawiódł. Tak Christian Gytkjaer został królem strzelców Ekstraklasy [WIDEO]

2020-07-19 22:49

Lech rozbił Jagiellonię 4:0 na zakończenie sezonu i w ten sposób przypieczętował wywalczenie wicemistrzostwa Polski. Bohaterem poznańskiej drużyny był Christian Gytkjaer. Duńczyk zdobył dwie bramki i potwierdził, że zasłużenie sięgnął po koronę króla strzelców Ekstraklasy. Dostał również nagrodę sla najlepszego napastnika rozgrywek w tym sezonie. Zobaczcie jak najskuteczniejszy snajper naszej ligi trafił z Jagiellonią w 37. kolejce. Materiały opublikował kanał Ekstraklasy na youtube.

To był jego najlepszy sezon w Polsce. W trzecim roku wygrał w klasyfikacji najlepszych snajperów w Ekstraklasie. Zdobył 24 gole. Triumfował zasłużenie. Zdystansował konkurentów. Drugie miejsce zajęli wspólnie Igor Angulo z Górnika Zabrze i Jorge Felix z Piasta Gliwice, któremu przypadł tytuł "Piłkarz sezonu". Hiszpanie zdobyli po 16 bramek.

To najlepszy piłkarz sezonu 2019/20 w Ekstraklasie. Zaskoczeni?

To trzeci sezon Duńczyka w Ekstraklasie. W pierwszym strzelił 19 goli, w drugiem 12, a teraz - 24. Podsumowując w polskiej lidze zdobył w sumie 65 bramek. Po raz drugi także wywalczył koronę króla strzelców. Pierwszy raz triumfował przed czterema laty w Norwegii jako zawodnik Rosenborga Trondheim.

Kibice Legii Warszawa WYGWIZDALI swojego piłkarza! Wciąż nie mogą mu zapomnieć

W meczu z Jagiellonią trafił dwa razy w pierwszej połowie. W pierwszej sytuacji asystował Dani Ramirez. Duńczyk biegł z lewej strony i technicznym strzałem zza pola karnego pokonał młodego bramkarza Xaviera Dziekońskiego. Przed przerwą podwyższył jeszcze na 3:0. W ten sposób Christan Gytkjaer pożegnał się z Lechem. Do korny króla strzelców dorzucił jeszcze nagrodę dla najlepszego napastnika w lidze. Jego kontrakt wygasa, a on go nie przedłużył. Już wcześniej deklarował, że chciałby sprawdzić się w innym otoczeniu.

Radość w rodzinie gwiazdy Cracovii. Piękna Andreea Hanca urodziła córkę

Zobaczcie jak padły gole w pozostałych meczach 37. kolejki w grupie mistrzowskiej:

Były kapitan Legii zachwycony młodym Polakiem. "Zaimponował mi najbardziej"

QUIZ. Co wiesz o obecnych piłkarzach Lecha Poznań? Sprawdź się!