Autor: Cyfrasport Dante Stipica liczy, że Pogoń wyeliminuje Osijek w Lidze Konferencji

Rozczarowanie w Kielcach

Dwie różne połowy w Kielcach. Korona goniła, ale przegrała z Pogonią [WIDEO]

2022-09-04 17:33

Pogoń Szczecin zrehabilitowała się za środową porażką z Rakowem. W drugim meczu wyjazdowym z rzędu wygrała z Koroną 2:1, ale po raz kolejny pokazała, że dobrze gra tylko jedną połowę meczu.

Trener Jens Gustafsson zaskoczył zestawieniem składu, bo pojawili się w nim Kacper Smoliński i Leo Borges, którzy w tym sezonie prawie nie grali. Również pierwszy raz w sezonie znalazło się jednocześnie miejsce dla dwóch napastników - Luki Zahovicia i Pontusa Almqvista. Jednak na początku w roli głównej wystąpił kapitan Portowców, Damian Dąbrowski. Już w 5. min popisał się znakomitym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów, po którym piłka wylądowała w okienku bramki Konrada Forenca. W 33. min „nowi ludzie Gustafssona” Borges i Smoliński, przy współudziale Kamila Grosickiego przeprowadzili wzorową akcję . W jej końcowej fazie Grosik idealnie obsłużył Smolińskiego, który z bliska wpakował piłkę do bramki. Trener Leszek Ojrzyński zauważył, że źle się dzieje, bo jeszcze w I połowice dokonał dwóch zmian, wprowadzając na boisko Łukasza Sierpinę i Dawida Błanika. W 49. min popis nieudolności przed własną bramką dali obrońcy Korony i Zahović posłał piłkę do siatki, ale po długim sprawdzaniu przez VAR okazało się, że był na spalonym.

Były selekcjoner Adam Nawałka o reprezentacji przed mundialem w Katarze. Czy 5-tygodniowa przerwa w grze zaszkodzi Krychowiakowi? Czy należy się druga szansa piłkarzowi z wyrokiem sądowym?

W 58. min. błąd w defensywie popełnili Dąbrowski z Triantafylopoulosem, a Błanik pognał w stronę bramki Pogoni i strzałem z lewej nogi pokonał Dantego Stipicę. Odmieniło to obraz meczu o 180 stopni. Piłkarze Korony walczyli jak lwy, a Portowcy słabli i tracili głowę w prostych sytuacjach. W 78. mim fantastyczną interwencją nogami popisał się Stipica broniąc strzał Jacka Kiełba. Cztery minuty później wyręczył po słupek, ponownie po strzale Kiełba z rzutu wolnego. Pogoń dowiozła zwycięstwo do końca i zgarnęła 3 punkty, ale pokazała, że w tym sezonie najczęściej gra dobrze tylko jedną połowę meczu.

Kamil Grosicki powiedział, co musi zrobić, żeby pojechać na MŚ Katar 2022. "Selekcjoner mnie zna, ale...

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Damian Dąbrowski (5-wolny), 0:2 Kacper Smoliński (33), 1:2 Dawid Błanik (58).

Żółta kartka - Korona Kielce: Miłosz Trojak. Pogoń Szczecin: Leo Borges, Jakub Bartkowski, Jean Carlos Silva.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 12 583.

Korona Kielce: Konrad Forenc - Miłosz Trojak, Kyryło Petrow, Mario Zebic (37. Łukasz Sierpina) - Adrian Danek, Adam Deja (66. Oskar Sewerzyński), Dalibor Takac (37. Dawid Błanik), Marcin Szpakowski, Jacek Podgórski (76. Jacek Kiełb) - Jakub Łukowski, Bartosz Śpiączka (66. Jewgienij Szykawka).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Leo Borges (74. Luis Mata) - Pontus Almqvist (62. Jean Carlos Silva), Damian Dąbrowski, Kacper Smoliński, Sebastian Kowalczyk (84. Mariusz Malec), Kamil Grosicki (84. Kamil Drygas) - Luka Zahovic (74. Kacper Kostorz).