Patryk Sokołowski

Autor: Cyfrasport Patryk Sokołowski zapewnił wygraną z Górnikiem

Górnik znów nie dał rady. Piast górą w derbach Górnego Śląska [WIDEO]

2021-08-28 22:05

Piłkarze Górnika zamierzali przełamać niefortunną serię w ostatnich meczach z Piastem. Jednak znowu im się to nie udało. Przegrali 0:1 w derbach Górnego Śląska w meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył w drugiej połowie Patryk Sokołowski. W nagrodę gliwiczanie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli.

W tym prestiżowym spotkaniu nie mógł wystąpić Łukasz Podolski, który w Niemczech jest na kwarantannie po tym jak uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19. Piast dobrze radził sobie w ostatnich spotkaniach z Górnikiem. Zanotował bowiem sześć meczów bez porażki. I serię podtrzymał w Zabrzu. Triumf podopieczni trenera Waldemara Fornalika zapewnili sobie w drugiej połowie. Rezerwowy Damian Kądzior dośrodkował z rzutu rożnego na pole karne, gdzie największym sprytem wykazał się Patryk Sokołowski. Pomocnik gliwiczan ubiegł obrońców i uderzeniem piłki głową pokonał bramkarza Grzegorza Sandomierskiego. W końcówce gospodarze dążyli do wyrównania. Po strzale Jesusa Jimeneza piłka trafiła w poprzeczkę. Trzeba przyznać, że w te sytuacji goście mieli dużo szczęścia. Hiszpan to najskuteczniejszy piłkarz gospodarzy. Zdobywał bramki w trzech poprzednich meczach Górnika. - Jest złość, bo można było wyciągnąć zdecydowanie więcej – powiedział Jan Urban, trener zabrzan w rozmowie w Canal+ Sport. - W pierwszej połowie obie drużyny zagrały ostrożnie. Nikt nie chciał stracić gola. W drugiej połowie działo się dużo więcej. Widać było, że kto strzeli gola, ten wygra. Mimo straconej bramki zrobiliśmy dużo, żeby uzyskać remis. Zabrakło precyzji i szczęścia. Miałem wrażenie, że był to mecz na remis – ocenił szkoleniowiec Górnika.

Lewandowski znowu to zrobił! Hat trick, jubileuszowy gol dla Bayernu i wyrównanie rekordu legendy [WIDEO]

Górnik Zabrze - Piast Gliwice 0:1

0:1 Patryk Sokołowski 67. min

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 18 652