Jerzy Brzęczek

i

Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek

Powrót Błaszczykowskiego?

Jerzy Brzęczek wyjawił, co dzieje się z Błaszczykowskim. Przekazał ważne informacje, miał z tym problem

2022-08-05 15:56

Wisła Kraków jest w najtrudniejszym momencie w ostatnich latach. Biała Gwiazda w poprzednim sezonie nie zdołała się utrzymać w PKO Ekstraklasie i teraz walczy na jej zapleczu o awans. Odpowiedzialny za wyniki jest Jerzy Brzęczek. Zawodnikiem, który mógłby mocno wpłynąć na zespół jest Jakub Błaszczykowski, ale wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi. Szkoleniowiec Wisły wyjawił, jak wygląda sytuacja z byłym reprezentantem Polski.

Cel Wisły Kraków na ten sezon jest jasny - wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, bo niewiele jest drużyn, które sezon po spadku od razu awansowały do PKO Ekstraklasy. W zespole Białej Gwiazdy nikt nie wyobraża sobie braku promocji w trwających rozgrywkach. Przed Jerzym Brzęczkiem jest więc trudne zadanie.

Polak pobity i okradziony w Barcelonie! Przyjechał dla Lewandowskiego, a wylądował w szpitalu, przerażające doniesienia

Brzęczek o Błaszczykowskim. Są nowe informacje

Szkoleniowiec Wisły od wielu miesięcy nie może skorzystać z gwiazdy zespołu. Jakub Błaszczykowski ostatnio mecz zagrał w sierpniu ubiegłego roku i od tego czasu leczy kontuzję kolana. Doświadczenie byłego reprezentanta Polski na pewno przydałoby się spadkowiczowi z Ekstraklasy i jest nadzieja, że być może już za jakiś czas Błaszczykowski ponownie będzie zdolny do gry.

Co za sceny na Camp Nou! Lewandowski w otoczeniu mamy i żony! Obrazki, które poruszają najtwardsze serca

Sonda
Czy Wisła Kraków zdoła szybko wrócić do PKO Ekstraklasy?

Na ostatniej konferencji prasowej Brzęczek wyjawił, jak wygląda sytuacja doświadczonego zawodnika. Jednak szkoleniowcowi trudno było podać jakiekolwiek konkrety. Również w przypadku Alana Urygi, który także leczy ciężką kontuzję - Obaj są teraz w rehabilitacji oraz w dość ciężkim i intensywnym treningu. Po takich operacjach minimalny czas powrotu do normalnego treningu i gry to jednak jest około sześciu miesięcy, a w obydwu przypadkach jesteśmy po trzech - czterech miesiącach. Na pewno więc jeszcze trochę czasu muszą obaj poczekać, by wrócić do treningu z piłką i z drużyną - powiedział Brzęczek.

- Nie wykluczam, że obaj zdążą jeszcze wystąpić, ale trzeba podejść do tego racjonalnie. Na dziś trudno określić dokładny termin, ale patrząc na postępy, rehabilitację oraz obciążenia treningowe, to na ten moment wygląda to bardzo pozytywnie. Oni jednak na pewno muszą czuć pewność siebie, że wychodząc na treningi i mecz nie będą mieć obaw przed tym, że coś się może wydarzyć - dodał szkoleniowiec.

Super Sport - 18.07 - Robert Lewandowski
Najnowsze