Lechia Gdańsk

Autor: Cyfra Sport Lechia Gdańsk

Kapitalny gol Lechii! Tego nie obroniłby żaden bramkarz na świecie [WIDEO]

2021-08-28 17:06

Było szybkie prowadzenie Lechii, które jednak nie wystarczyło do tego, aby cieszyć się z wygranej. Radomiak przebudził się po przerwie i doprowadził do wyrównania (2:2) w meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Lechia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a Radomiak jest na czwartej pozycji. Kapitalnym golem popisał się młody piłkarz gospodarzy - Mateusz Żukowski.

Piłkarze Lechii zaczęli wyśmienicie. Potrzebowali niespełna dwudziestu minut, aby rozmontować obronę Radomiaka. Najpierw bramkarza gości zaskoczył Mateusz Żukowski. Młodzieżowiec oddał mocny strzał z prawej strony pola karnego. To była prawdziwa petarda! W pierwszej połowie ekipa trenera Piotra Stokowca podwyższyła prowadzenie za sprawą Macieja Gajosa. Asystę zaliczył w tej sytuacji Jarosław Kubicki. Wydawało się, że będzie efektowna wygrana, a tymczasem po przerwie beniaminek zdołał odrobić straty! To było pięć minut, które wstrząsnęło zespołem z Gdańska. Najpierw Machado pokonał bramkarza Duszana Kuciaka, a po chwili był już remis. Sędzia podyktował rzut karny, którego nie zmarnował Karol Angielski. Ale reprezentant Słowacji w bramce gospodarzy wyczuł jego zamiary i rzucił się w prawy róg.

Kulesza chciał kupić Lewandowskiego. Tylko u nas prezes PZPN wyjawił prawdę

Lechia Gdańsk - Radomiak Radom 2:2

0:1 Mateusz Żukowski 12. min, 0:2 Maciej Gajos 19. min, 1:2 Luís Machado 59. min, 2:2 Karol Angielski 64. min (karny)

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)