Kiedyś pasjonował się występami Wisły w pucharach, teraz mówi o jej spadku. "Jej miejsce jest..."

2022-05-19 12:39

Wielu skazywało ich na spadek, ale piłkarze Warty po raz kolejny nie poddali się i utrzymali się w PKO BP Ekstraklasie. Na sukces zapracował trener Dawid Szulczek. W ostatniej kolejce jego podopieczni zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków, która została zdegradowana. Szkoleniowiec Warty przed laty pracował jako asystent w tym klubie. Przyznał, że wcześniej także pasjonował się jej startami w europejskich pucharach.

Warta zajmuje w lidze 11. miejsce, a Dawid Szulczek został doceniony, bo znalazł się w grupie nominowanych do nagrody "Trener sezonu". - Jest to bardzo miłe, że ktoś chce mnie w taki sposób uhonorować  - powiedział trener Dawid Szulczek, cytowany przez Polską Agencję Prasową. - Patrząc przez pryzmat miejsca, które zajmujemy w tabeli, jest to raczej "na zachętę". Praca całego sztabu sprawiła, że Warta awansowała do ekstraklasy i kolejny sezon się w niej utrzymała. Ten sztab zna się na robocie i mogę cieszyć się, że trafiłem do klubu, gdzie jest on tak skomponowany. Do tego trzeba dołożyć dobre działania zarządu klubu oraz duże chęci i zaangażowanie wśród piłkarzy i innych pracowników klubu. I mamy w ten sposób mały przepis na sukces – wyjaśnił.

Stanowcza deklaracja trenera Lechii na finiszu ekstraklasy. Nie pozostawił wątpliwości

Szulczek od niespełna dwóch lat jest samodzielnym trenerem, wcześniej pełnił rolę asystenta m.in. Artura Skowronka w Wiśle Kraków. - Gdy byłem asystentem, miałem więcej czasu na koncentrowanie się na tym, jak gra przeciwnik - analizował. - Bardzo to polubiłem w pracy trenera. Teraz doszło mi więcej rzeczy związanych ze spotkaniami z zarządem klubu, menedżerami czy mediami. To też są rzeczy bardzo rozwojowe i pomagają mi spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy – zaznaczył.

Legendarny trener „Kolejorza” zaraża optymizmem. Te słowa ucieszą kibiców Lecha

Dawid Szulczek
Autor: Cyfrasport Dawid Szulczek wierzy, że Warta Poznań utrzyma się w lidze

W ostatniej kolejce Warta zagra na wyjeździe z "Białą gwiazdą". - Wisła to ogromna rzesza kibiców, piękna historia, utytułowana drużyna - ocenił Szulczek. - Mam świetne wspomnienia związane z tym klubem. Gdy byłem trochę młodszy, oglądałem i mocno kibicowałem Wiśle w europejskich pucharach. W tamtych czasach to była jedyna polska drużyna, która potrafiła sobie radzić w Europie. Mam nadzieję, że szybko wróci do ekstraklasy, bo tu jest jej miejsce. Zakładam, że w ramach przeprosin dla kibiców, piłkarze będą chcieli zagrać o zwycięstwo. Myślę, że trener Brzęczek postawi na zawodników, którzy wiążą swoją przyszłość z Wisłą na kolejny sezon. A tych, dla których nie będzie miejsca w klubie, szkoleniowiec odstawi, choć to tylko moje dywagacje – stwierdził trener Warty Poznań.

Polskie kluby liczą na… transfer Lewandowskiego! Czeka na nie poważny zastrzyk gotówki

Sonda
Czy Wisła Kraków zdoła szybko wrócić do PKO Ekstraklasy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze