Lechia Gdańsk

i

Autor: Cyfrasport, Cyfrasport Lechia Gdańsk

Beniaminek pełen energii

Lechia wróciła z Dubaju i trafiła do raju! Jagiellonia padła na Pomorzu

2025-03-30 12:54

Piłkarze Lechii wyśmienicie spożytkowali przerwę w rozgrywkach na mecze reprezentacji. Potrenowali w Dubaju i tak tam naładowali akumulatory, że po powrocie sprawili megasensację: pokonali 1:0 Jagiellonię, która celuje w obronę tytułu!

Zgrupowanie  w Emiratach posłużyło Lechii

W tym roku Lechia potrafiła wygrać u siebie z Lechem, który w tamtym momencie był na czele ligi. Jednak ostatnio zespół z Gdańska miał słabszy okres, bo przegrał cztery mecze z rzędu. Jednak najwyraźniej pobyt na zgrupowaniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dobrze wpłynął na beniaminka, który był zdeterminowany w starciu z Jagiellonią. Gospodarze atakowali i kilka razy próbowali zagrozić bramce mistrza Polski. W pierwszej połowie byli o krok od straty gola, a stałoby się to po ich dwóch błędach! Najpierw pomylił się Bohdan Sarnawskyj, który źle piąstkował. Sytuację próbował ratować Miłosz Kałahur, który odbił piłkę tak, że... trafił w poprzeczkę. Na szczęście z tych niefortunnych zagrań nie padła bramka.

Trener mistrzów Polski podsumował sensacyjną wpadkę swej drużyny, odniósł się do okoliczności utraty gola. „Żadnych wymówek”

Osiem finałów przed beniaminkiem z Gdańska

Po godzinie gry Lechia w końcu zaskoczyła ekipę z Podlasia. Zrobiła to po rozegraniu rzutu rożnego. Akcję zamknął z bliska Bohdan Wjunnyk. Piłka po jego uderzeniu wpadła pod poprzeczkę. W tej sytuacji bramkarz Sławomir Abramowicz był bezradny. - Jestem zachwycony wynikiem i tym, jak zagraliśmy - powiedział trener John Carver, cytowany przez klubowe media. - Jestem bardzo dumny z zawodników. Wysiłek i zaangażowanie było ogromne. Mamy jeszcze osiem finałów do rozegrania - zaznaczył.

Kamil Grosicki o tym, co jest najważniejsze dla Pogoni. "Musimy to dokończyć"

Adrian Siemieniec rozczarowany porażką Jagiellonii

Jagiellonia nie potrafiła sobie poradzić z ambitnie grającym beniaminkiem i zakończyła passę pięciu meczów bez porażki. Białostoczanie nie wykorzystali szansy, aby wskoczyć na pozycję lidera. Strata punktów może być kosztowna w walce o obronę tytułu. - Widać było dużą determinację gospodarzy - ocenił Adrian Siemieniec, cytowany przez klubowe media. - Jesteśmy bardzo rozczarowani. Musimy patrzeć przed siebie. Jeszcze dużo wyzwań przed nami - dodał opiekun mistrza Polski.

Jonatan Braut Brunes pędzi z Rakowem po tytuł. Zagłębie powstrzyma wikinga?

- Jestem bardzo dumny z zawodników. Wysiłek i zaangażowanie było ogromne. Mamy jeszcze osiem finałów do rozegrania - powiedział John Carver, trener Lechii po wygranej 1:0 z Jagiellonią w meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?
Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Sonda
Kto będzie mistrzem Polski w sezonie 2024/25?
Wojciech Strzałkowski i jego Jagiellonia. Jakie ma plany i marzenia?

Najnowsze