Autor: Cyfrasport Mariusz Rumak

Kolejorz nie zmniejszył dystansu

Mariusz Rumak mówi o niedosycie po hicie kolejki. Trener Lecha nie na to liczył w starciu ze Śląskiem

2024-02-25 12:58

Piłkarze Lecha od dwóch wygranych zaczęli rundę rewanżową. W efekcie ich strata do prowadzącego duetu w lidze zmalała do dwóch punktów. Teraz mieli szansę, aby w bezpośrednim starciu ze Śląskiem przeskoczyć rywali. Tyle że nie wykorzystali szansy, bo zremisowali 0:0. Mariusz Rumak mówi o niedosycie po hicie kolejki. Trener Lecha nie na to liczył w starciu z wiceliderem ekstraklasy.

Nie potrafili złamać Śląska

Owszem Lech dominował, miał przewagę i w pierwszej połowie nawet strzelił gola. Tyle że trafienie Filipa Szymczaka nie zostało uznane. - Czujemy duży niedosyt - powiedział trener Mariusz Rumak, cytowany przez PAP. - Jeszcze w pierwszej połowie było trochę przestrzeni, to stwarzaliśmy sobie sytuacje. Po przerwie Śląsk zagrał bardzo nisko w obronie i miałem wrażenie, że remis ich zadawala. Nie potrafiliśmy tego złamać i musimy nad tym popracować, bo nie tylko Śląsk będzie tak grał przeciwko "Kolejorzowi" - tłumaczył.

Jesus Imaz znów zadbał o dramaturgię. Hiszpan zapisał się w historii Jagiellonii [WIDEO]

Nie wyszedł im plan

Szkoleniowiec przyznał, że zakładał właśnie taki sposób gry ze strony rywala. - Spodziewaliśmy się, że Śląsk będzie grał nisko, bardziej defensywnie szukając swoich szans w kontrataku i po stałych fragmentach - analizował trener Rumak, Cytowany przez PAP. - Uczulałem zawodników, aby utrzymywali równowagę w ustawieniu. Tylko raz przytrafił się nam błąd, gdy Patryk Klimala nam uciekł. Graliśmy za wolno w trzeciej tercji boiska. Dlatego plan nam nie wyszedł - dodał szkoleniowiec poznańskiej drużyny.

Kacper Tobiasz straci miejsce w bramce Legii? Kosta Runjaić zabrał głos, wszystko wyjawił

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?