Autor: Cyfrasport Jesus Imaz, Jagiellonia Białystok

Znów czuwał nad liderem

Jesus Imaz znów zadbał o dramaturgię. Hiszpan zapisał się w historii Jagiellonii [WIDEO]

2024-02-25 12:26

Po raz kolejny Jesus Imaz (34 l.) pokazał, ile znaczy dla Jagiellonii. To właśnie on rzutem na taśmę strzelił gola, który zapewnił liderowi z Podlasia remis 1:1 z Ruchem. Hiszpan utrzymał w ten sposób gospodarzy na fotelu lidera.

Bomba Szczepana rzuciła Jagę na kolana!

W poprzedniej kolejce Jagiellonia nie dała rady Lechowi. To była pierwsza porażka podopiecznych trenera Adriana Siemieńca od wielu miesięcy u siebie. Wydawało się, że białostocki zespół z Ruchem nie będzie miał problemów. Tymczasem beniaminek nie wystraszył się walczących o tytuł gospodarzy. Pod koniec pierwszej połowy Daniel Szczepan kapitalną bombą zza pola karnego rzucił lidera na kolana! Trzeba przyznać, że wyszedł mu strzał życia. Na początku drugiej połowy napastnik chorzowian znów był o krok od strzelenia kolejnego gola. Jednak tym razem jego uderzenie z przewrotki minęło bramkę Jagi.

Kacper Tobiasz straci miejsce w bramce Legii? Kosta Runjaić zabrał głos, wszystko wyjawił

Siódma minuta doliczonego czasu...

Wydawało się, że Jagiellonia przegra po raz drugi z rzędu przed własną publicznością. Jednak Jesus Imaz zadbał o dramaturgię. W siódmej minucie doliczonego czasu pięknym strzałem pokonał bramkarza Dante Stipicę. Hiszpan zdobył siódmą bramkę w tym sezonie. Piłkarze lidera odetchnęli, bo cudem wyszarpali punkt w meczu, który był najsłabszy w ich wykonaniu.

Kosta Runjaić szczerze o klęsce Legii w Lidze Konferencji. Padły słowa o braku jakości, zasłużony awans Molde

500. gol Jagiellonii w ekstraklasie

Tym trafieniem Jesus Imaz zapisał się w historii klubu. To było 500. trafienie Jagiellonii w ekstraklasie w meczach u siebie. - Dalej jesteśmy w grze, musimy iść do przodu - powiedział Hiszpan. - Musimy nieco bardziej skupić się na obronie, bo w każdym meczu tracimy gole. Trzeba zamknąć naszą bramkę – tłumaczył napastnik Jagiellonii, która w środę zagra z Koroną w 1/4 finału Pucharu Polski.

Radovan Pankov po blamażu z Molde. Mówi o wstydzie, wyczyszczeniu głów, zapowiada walkę o tytuł

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?