Najpierw zaręczyny, teraz nowy klub. Patryk Lipski dołączył do Piasta Gliwice

2020-08-03 22:11 MaSz
Lechia Gdańsk, Patryk Lipski
Autor: Cyfra Sport Patryk Lipski

Dużo się dzieje w jego życiu. Gol w finale Pucharu Polski, potem wyjazd na urlop do Grecji. Niedawno pomocnik Patryk Lipski się zaręczył, a teraz zmienił klub. W nowym sezonie będzie występował w Piaście Gliwice, trzeciej drużynie poprzednich rozgrywek.

Przez trzy lata Patryk Lipski występował w Lechii Gdańsk, z którą zdobył m.in. Puchar Polski 2019 i trzecie miejsce w Ekstraklasie w sezonie 2018/19. W niedawnym finale Pucharu Polski wszedł w końcówce i zaraz po wejściu strzelił gola dla Lechii. Jednak nic to nie dało, bo Cracovia zdołała odrobić straty i wygrała 3:2 zdobywając trofeum. Po sezonie Lipski wyjechał na urlop. Spędził go w Grecji. Na wyspie Santorini zaręczył się z sympatią Żanetą Kulik.

Igor Angulo: Zawsze będę miał Górnika w sercu, a Zabrze będzie moim domem

Wyświetl ten post na Instagramie.
She said yes! ❤️💍 @zanetakulik 😍 Post udostępniony przez Patryk Lipski (@patryklipski10)

Teraz zmienił klub. Podpisał 2,5-letni kontrakt z Piastem Gliwice. - Klub pokazał, że zależy mu na tym, żeby mnie pozyskać - powiedział Lipski, którego wypowiedź cytuje oficjalna strona śląskiej drużyny. - To jest najważniejsze, żeby być w miejscu, gdzie będzie się potrzebnym - stwierdził nowy nabytek Piasta.

Piękny wpis Bournemouth o polskim bramkarzu. Godnie pożegnali Artura Boruca

Lipski wraca na Górny Śląsk. W Ekstraklasie debiutował w barwach Ruchu Chorzów, gdzie miał okazję pracować z obecnym szkoleniowcem Piasta. - Dużo dla mnie znaczy fakt, że znam trenera Waldemara Fornalika, jakie ma metody pracy i oczekiwania - podkreślił pomocnik na witrynie gliwiczan. - Za czasów naszej współpracy grałem najlepiej. Wiem, że te treningi pozwolą mi pokazać swoje umiejętności. Osoba trenera była również bardzo ważna w kontekście wyboru klubu - wyznał Patryk Lipski.

Legia wciąż szuka wzmocnień. Co z utalentowanym Koreańczykiem? Czy są postępy w sprawie Kapustki?

Najnowsze