Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków

Autor: Cyfra Sport Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków

Podbeskidzie wyrwało się z ostatniego miejsca! Wisła Kraków bezradna w Bielsku-Białej [WIDEO]

2021-04-05 19:28

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała niespodziewanie pokonali u siebie Wisłę Kraków 2:0 i zdołali opuścić ostatnie miejsce w tabeli kosztem Stali Mielec. Gole dla gospodarzy zdobywali Ubbink i Niepsuj. To zwycięstwo było niezwykle ważne dla podopiecznych Roberta Kasperczyka, którzy nie potrafili zdobyć kompletu punktów w aż sześciu poprzednich kolejkach.

Sytuacja w tabeli PKO BP Ekstraklasy nie jest najlepsza zarówno w przypadku Podbeskidzia jak i Wisły Kraków. Nie da się ukryć, że mimo wszystko lepiej w tym sezonie radzi sobie „Biała Gwiazda”, jednak bezpośrednie spotkanie okazało się szczęśliwsze dla dzisiejszych gospodarzy.

Nie pomógł piękny gol Jimeneza. Warta wygrywa w Zabrzu [WIDEO]

Podbeskidzie wyszło na prowadzenie bardzo szybko, bo już w 14. minucie spotkania. Po strzale Maksymiliana Sitka golkiper Wisły Kraków odbił piłkę, ale ta spadła pod nogi Desleya Ubbinka, który wpakował ją do siatki. Najlepszą okazję do wyrównania stanu meczu Wisła miała w 24. minucie, po… nieudanym dośrodkowaniu Savicia. Zawodnikowi krakowskiego zespołu piłka zeszła z nogi przy próbie dośrodkowania i wylądowała na poprzeczce bramki Podbeskidzia.

Piątek i Sousa ZDEPTANI po meczu z Anglią. Oj, będzie bolało! | Futbologia

W drugiej połowie Bielszczanie jeszcze szybciej zdobyli bramkę, bo już w 48. minucie. Po zagraniu Łukasza Sierpiny z lewej strony w pole karne Wisły piłka odbiła się od nogi Bilińskiego i trafiła do Niepsuja, który z 11. metra umieścił ją w siatce. Mimo wielu prób (przede wszystkim niecelnych) Wiśle Kraków nie udało się nawet zdobyć bramki honorowej i tym samym nie wykorzysta ona szansy, aby wyprzedzić w tabeli m.in. Lecha Poznań, który również przegrał swoje spotkanie w tej kolejce.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. W piękny sposób mówił o Robercie Lewandowskim. Piosenkarz kochał sport

23. kolejka PKO BP Ekstraklasy powoli kończy się, więc oba zespoły już nie zmienią swoich lokat przed następną serią gier. Wisła Kraków z 29 oczkami na koncie pozostanie na 11. miejscu, natomiast Podbeskidzie mające 21 punktów wskoczyło na 15. miejsce. Teraz ostatnią lokatę okupuje Stal Mielec, która ma jednak jedno zaległe spotkanie do rozegrania.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2:0 (1:0)

Bramki: Desley Ubbink 14’, David Niepsuj 48’.

Żółte kartki: Tulio, Miakuszko, Danielak (Podbeskidzie) - Burliga, Żukow (Wisła)

Podbeskidzie: Peskovic - Modelski, Janicki, Rundic - Niepsuj (75. Danielak), Hora (72. Tulio), Rzuchowski, Ubbink (77. Miakuszko), Sierpina - Biliński (71. Wilson), Sitek (71. Frelek).

Wisła: Lis - Szot (46. Burliga), Frydrych, Radakovic, Sadlok (83. Medved) - Yeboah (74. Błaszczykowski), Żukow, Mawutor (30. Kuveljic), Savic, Carlos Silva (46. Starzyński) - Brown Forbes.