Łukasz Zwoliński, Pogoń Szczecin

Autor: CYFRASPORT

Pogoń - Lech 1:0! Mistrz Polski na kolanach. Szczecinianie w drodze po puchary

2016-04-24 1:00

Mistrz Polski już... nieaktualny. Lech Poznań po sobotniej porażce z Pogonią Szczecin 0:1 stracił matematyczną szansę na obronę tytułu najlepszej drużyny w Polsce. Piłkarze Jana Urbana znowu zagrali bezbarwne spotkanie i w przyszłym sezonie, o ile nie wygrają Pucharu Polski, najpewniej nie wystąpią w europejskich pucharach.

Lechici teoretycznie walczyli. Atakowali. Momentami nie odpuszczali bardziej zdeterminowanym rywalom. Przed przerwą Szymon Pawłowski nieoczekiwanie - pewnie nawet dla siebie - trafił po dośrodkowaniu w pole karne... w poprzeczkę. Ale poznaniacy w trakcie dziewięćdziesięciu minut nie zdołali pokonać Jakuba Słowika. Najbliżej powodzenia był bodaj w ostatnich minutach Kebba Ceesay, ale defensor Kolejorza, chociaż wybiegł sam na sam z bramkarzem szczecinian, nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

Atletico - Malaga 1:0. Diego Simeone - wielki, mały człowiek [WIDEO]

Pogoń natomiast atakowała rzadziej, ale bardziej konkretnie. Gospodarze nie próbowali, tak jak goście, zasypać pola karnego rywali serią dośrodkowań. Szukali innych rozwiązań. W pierwszych minutach spudłował Wladimir Dwaliszwili, ale ostatecznie gola na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Zwoliński.

Snajper Pogoni, który już drugi raz w tym sezonie wpakował futbolówkę do siatki Kolejorza, jeszcze raz udowodnił, że w sztabie skautingowym poznaniaków są raczej pewne braki. Inaczej trudno wyjaśnić, dlaczego mistrzowie Polski latem nie zwrócili uwagi właśnie na sobotniego pogromcę, a wzięli do siebie Marcina Robaka. Snajpera, z którego w obecnych rozgrywkach właściwie nie mieli okazji skorzystać.

Pogoń po wygraniu z Lechem jest czwarta w tabeli. Ma tyle samo punktów, ile Cracovia. Lech zajmuje siódme miejsce. Do europejskich pucharów traci już cztery "oczka".

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:0 (0:0)