Przetasowanie w klubie Ekstraklasy! Trener utrzymał się z klubem i z niego wyleciał, nagła zmiana

2022-05-25 12:38
Piotr Tworek
Autor: Cyfrasport Piotr Tworek

Klub Ekstraklasy zwolnił trenera! Okazuje się, że dnia 25 maja 2022 roku z usług Piotra Tworka zrezygnował Śląsk Wrocław. Mimo że były trener Warty Poznań dostał od klubu "Wojskowych" misję utrzymania drużyny w elicie, a także miał mieć gwarancję przedłużenia z nim umowy w celu pozostania Ślężan w elicie, to klub WKSu zrezygnował z jego usług. Mamy specjalne oświadczenie w tej sprawie.

Śląsk Wrocław nie będzie dłużej kierowany przez Piotra Tworka! Były szkoleniowiec Warty Poznań, który dostał misję utrzymania "Wojskowych" w elicie został zwolniony, a władze Śląska swoją decyzję uargumentowały w specjalnym oświadczeniu. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że sam Tworek miał w swojej umowie klauzulę przedłużenia umowy w momencie, w którym utrzymałby "Ślężan" w elicie.

Lukas Podolski wyjechał z Polski! Opuścił Zabrze w specjalnym celu, nie mógł ukryć uśmiechu

Śląsk Wrocław bez trenera. Piotr Tworek zwolniony

Mimo że Tworek utrzymał Śląsk Wrocław w Ekstraklasie, to styl drużyny z Wrocławia pozostawał dużo do życzenia. Mimo że drużyna ledwie rok temu walczyła o udział w fazie grupowej europejskich pucharów, to teraz do praktycznie ostatniej kolejki ligowej nie była pewna swojego pozostania w lidze. Mimo że Tworek miał postawiony jasny cel, aby klub pozostał w elicie, to ten i tak go zwolnił, o czym poinformował Śląsk Wrocław za pośrednictwem mediów klubowych.

- Wszyscy w Śląsku Wrocław jesteśmy bardzo rozczarowani poprzednim sezonem. Zarówno miejsce w tabeli, jak i styl, w którym drużyna wywalczyła utrzymanie, są dalekie od oczekiwań i możliwości naszego klubu. Jesteśmy wdzięczni trenerowi Piotrowi Tworkowi za podjęcie w trudnym momencie misji ratowania Ekstraklasy dla WKS-u i wykonanie tego zadania - powiedział prezes klubu, Piotr Waśniewski, cytowany przez oficjalną stronę Śląska.

Piotr Żyła przekazał świetną wiadomość. Nie mógł ukryć wielkiej radości, fani już nie mogą się doczekać

Śląsk Wrocław szuka trenera. Pomoże w odbudowie drużyny?

Nowym celem Śląska Wrocław ma być odbudowa drużyny, a służyć ma temu zatrudnienie nowego szkoleniowca, ale także sztabu szkoleniowego.

- W ostatnim czasie szczegółowo przeanalizowaliśmy sytuację, w jakiej się znaleźliśmy. Uznaliśmy, że potrzebna jest zmiana funkcjonowania drużyny, jej sposobu pracy i stylu gry. W przyszłym sezonie zespół poprowadzi nowy trener i sztab szkoleniowy - mówi prezes Śląska Wrocław.

Sonda
Czy Piotr Tworek powinien zostać na stanowisku trenera Śląska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze