Pałac Kultury i Nauki

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS Pałac Kultury i Nauki

Szokujący transparent kibiców na meczu Legia - Śląsk. Chcą zburzenia Pałacu Kultury i Nauki

2022-03-08 10:55

To nie był najbardziej pasjonujący wieczór przy Łazienkowskiej. Legia Warszawa po męczarniach pokonała Śląsk Wrocław i wydostała się ze strefy spadkowej. Na trybunach na sektorze gości pojawił się zaskakujący transparent. Kibice ekipy z dolnośląskiego chcą... zburzenia Pałacu Kultury i Nauki. Twierdzą, że to "ruski symbol".

Jednym z wydarzeń poniedziałkowego meczu, kończącego 24. kolejkę, był powrót na Łazienkowską dawnego piłkarza i trenera stołecznej ekipy Jacka Magiery, obecnie szkoleniowca wrocławian. "Pierwszy raz zagram przeciwko trenerowi Magierze. Bardzo go cenię i szanuję jako szkoleniowca, ale również człowieka. Wiele się od niego nauczyłem. Współpraca i nauka przebiegały idealnie" - mówił przed meczem trener Legii Aleksandar Vukovic. W pierwszej połowie praktycznie nic ciekawego się nie działo, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

NIE PRZEGAP! Zwycięskie cierpienia warszawskiej Legii. Wszołek wyciąga mistrza Polski ze strefy spadkowej

Legia - Śląsk: Kibice wywiesili zaskakujący transparent

Śląsk nie stwarzał zagrożenia, a Legia miała szansę dopiero w 43. minucie, gdy po strzale Tomasa Pekharta świetnie interweniował Michał Szromnik. Kibice gospodarzy czekali na bramkę do 69. minuty. Wówczas po znakomitym podaniu Portugalczyka Josue, w sytuacji sam na sam z golkiperem Śląska znalazł się Paweł Wszołek. Legionista bez kłopotów przelobował Szromnika i zapewnił - jak się okazało - ważne zwycięstwo swojej drużynie. Śląsk w całym meczu nie oddał żadnego celnego strzału.

Legia wygrała 1:0, a duże emocje wzbudził transparent, który wywiesili kibice Śląska Wrocław. - Niech ruskich symboli nie oglądają nasze dzieci i wnuki. Wyburzmy Pałac Kultury i Nauki - brzmiał napis wywieszony przez fanów WKS-u. W sieci zawrzało. Internauci są podzieleni, co do słuszności tego apelu. Czy rzeczywiście należy zniszczyć jeden z symboli miasta?

Czy Pałac Kultury i Nauki powinien zostać wyburzony?

Ekstraklasa: Legia wydostała się ze strefy spadkowej

Wrocławianie wciąż czekają na pierwsze tegoroczne zwycięstwo. Łącznie nie wygrali już ośmiu kolejnych meczów i zajmują 12. miejsce (26 pkt), z zaledwie dwupunktową przewagą nad strefą spadkową. Natomiast Legia po raz kolejny pokazała, że umie grać skutecznie z zespołami z dolnej części tabeli. To już trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Vukovica, a drugie w lidze (również 2:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski z Górnikiem Łęczna).

NIE PRZEGAP! Tak Ivi Lopez ciągnie Raków na szczyt. Mówi o golu z Lechem, kolejnym serduszku i aspiracjach wicemistrza

Trener Legii już w połowie lutego mówił na konferencji prasowej, że w obecnej sytuacji jego zespół powinien grać przede wszystkim o wynik. Dzięki poniedziałkowemu zwycięstwu aktualny jeszcze mistrz Polski wydostał się ze strefy spadkowej - jest trzynasty z dorobkiem 25 punktów i ma jeden mecz zaległy.