Jakub Kamiński

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SUPER EXPRESS

Tak Jakub Kamiński pożegnał się z mistrzem Polski. Te słowa nie przejdą bez echa

2022-05-25 16:49

To był dla niego wyjątkowy sezon. Na starcie zadeklarował, że zrobi wszystko, aby Lech Poznań na 100-lecie istnienia sięgnął po mistrzostwo Polski. Słowa dotrzymał, bo Kolejorz w jubileuszowym dla siebie roku wywalczył tytuł. Wkład w ten sukces ma Jakub Kamiński, który należał do kluczowych graczy. Teraz wpisem w mediach społecznościowych pożegnał się ze z poznańskim klubem.

Jakub Kamiński należał do liderów Lecha, który po siedmiu latach znów zasiadł na mistrzowskim tronie. Młody piłkarz sezon błyszczał w lidze i został wybrany najlepszym młodzieżowcem. Od nowego sezonu będzie piłkarzem Wolfsburga. Czy podbije Bundesligę, tak jak to zrobił w ekstraklasie? Reprezentant Polski w mediach społecznościowych podziękował za lata spędzone w Lechu. - Emocje już opadły, ale wspomnienia zostaną na długo w mojej pamięci - tak zaczął wpis Jakub Kamiński na Instagramie. - Po 7 latach, po siedmiu pięknych latach spędzonych, i w akademii Lecha Poznań, i w pierwszej drużynie klubu starałem reprezentować te barwy jak najlepiej, czy to na arenie krajowej czy międzynarodowej. Przeżyłem tutaj chwile, które zostaną ze mną do końca życia i będę do nich często wracał z uśmiechem - zaznaczył lider poznańskiej drużyny.

Jakub Kamiński o transferze do Bundesligi i nauce niemieckiego. Tak reprezentant Polski mówi o sobie

Wywiad z Jakubem Kamińskim

- Poznałem ludzi, którzy pomogli mi się wspiąć na poziom na którym obecnie jestem - podkreślił. - Ludzi, którzy przyjęli mnie jak swojego, choć pochodzę ze Śląska. Dzięki waszej obecności, życzliwości i wsparcia pokonałem dużo przeszkód w swoim życiu i za to wam z całego serca dziękuje. Na ten wspaniały jubileusz stulecia klubu, tak Wielkiego Klubu jak Lech Poznań zdobyliśmy Mistrzostwo Polski. Z czego jestem podwójnie dumny jako wychowanek. Spełniłem kolejne ze swoich marzeń i celów. (...) Na chwilę obecną się żegnam, ale tak jak powiedziałem nie mówię do widzenia, lecz do zobaczenia. Dziękuję za wszystko - zakończył Jakub Kamiński.

Maciej Skorża o transferach Lecha na Ligę Mistrzów. Mówi o zastrzyku, rzucił prezesom wyzwanie [WYWIAD]

Sonda
Czy Bundesliga to dobry kierunek dla Jakuba Kamińskiego?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze