Autor: Cyfrasport Legia Warszawa

Bezsilność stołecznej drużyny

Trener Molde mówi wprost, wyróżnił jednego piłkarza wicemistrza Polski. To dlatego Legia odpadła z Ligi Konferencji

2024-02-23 1:24

Legia miała apetyt na kolejny awans w Lidze Konferencji, ale musiała się obejść smakiem. Piłkarze Molde pokazali warszawskiej drużynie miejsce w szeregu, wygrywając w stolicy 3:0. Trener Molde Erling Moe mówi wprost, wyróżnił jednego piłkarza wicemistrza Polski. To dlatego Legia odpadła z Ligi Konferencji.

Zamknęli Legii wszystkie sektory

W pierwszym spotkaniu Legia przegrała na wyjeździe 2:3. Dwa gole strzelił wtedy Fredrik Gulbrandsen. To właśnie on znów dał się we znaki obrońcom stołecznego klubu. Już w pierwszej akcji w rewanżu znów pokonał Kacpra Tobiasza. W drugiej połowie znów trafił do siatki i przypieczętował zwycięstwo zdobywcy Pucharu Norwegii na Łazienkowskiej w meczu 1/16 finału Ligi Konferencji. Patryk Kun nie szukał wymówek po porażce. - Pasuje nam gra przeciwko drużynom, które stosują wysoki pressing - powiedział trener Erling Moe podczas konferencji prasowej, cytowany przez PAP. - Potrafimy wykorzystać miejsce za ich linią obrony. Po objęciu prowadzenia cofnęliśmy się i zamknęliśmy wszystkie sektory. Stosowaliśmy pressing na połowie boiska, więc rywale zbyt często nie dochodzili w nasze pole karne - ocenił szkoleniowiec norweskiego klubu.

Kosta Runjaić wprost o klęsce Legii w Lidze Konferencji. Padły słowa o braku jakości, zasłużony awans Molde

Norweg pod wrażeniem gry Josue

Legia w dwumeczu była słabszym zespołem od Molde, które przewyższało ją pod każdym względem. Trener wyróżnił tylko jednego zawodnika gospodarzy. Kto nim jest? - Byłem pod wrażeniem gry kapitana Legii, Josue - wyznał Norweg, cytowany przez PAP. - Potrafiliśmy jednak zneutralizować atuty przeciwnika. Zasłużyliśmy na zwycięstwo w dwumeczu. Byliśmy leszą drużyną w trzech połowach. Legia przeważała tylko w drugiej połowie w Molde - dodał trener Moe.

Radovan Pankov po blamażu z Molde. Mówi o wstydzie, wyczyszczeniu głów, zapowiada walkę o tytuł

QUIZ: Ile wiesz o Legii Warszawa?