Mecz Lech - Dnipro, wynik 0:0, "Zwycięski" remis mistrzów Polski

2010-08-27 0:28

Lech Poznań zremisował 0:0 z Dniprem Dniepropietrowsk i tym samym awansował do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Mistrz Polski co prawda nie zachwycił grą, ale najważniejszy był wynik.

Mecz rozpoczął się od przewagi Dnipro. Pierwsze piętnaście minut był pod dyktando gości. Lech praktycznie nie istniał.

Dopiero po kwadransie, mistrzom Polski zaczęły się zazębiać akcje ofensywne. Dwie z nich niecelnymi strzałami kończył Jacek Kiełb (22 l.). Swoją szanse po dośrodkowaniu Semira Stilicia (23 l.) miał Manuel Arboleda (31 l.).

Niestety akcje były chaotyczne i szarpane. I tak na przerwę, piłkarze schodzili z wynikiem 0:0.

Przeczytaj koniecznie: Lech zarobi duże pieniądze

Początek drugiej połowy nie zmienił obrazu gry. To Dnipro było stroną dominującą. Ukraińcy prowadzili grę, niemal całą drugą cześć gry.

Dopiero w końcówce Lech przeniósł środek ciężkość gry na połowę Ukraińców.

Do końca wynik nie uległ zmianie i dzięki wygranej w pierwszym meczu 1:0. Lech awansował do fazy grupowej Ligi Europejskiej.