Harry Kane

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Tottenham odwrócił losy meczu w Dortmundzie. Kolejna porażka Borussii

2017-11-21 23:44

Tottenham przegrywał do przerwy w Dortmundzie 0:1, ale zdołał odwrócić losy meczu i zwyciężyć 2:1. Koguty wciąż pozostają liderem grupy H. Dla Borussii to kolejna już porażka. Drużyna Petera Bosza nie wygrywa ani w lidze, ani w Champions League i już wie, że wiosnę spędzi poza elitarnymi rozgrywkami europejskiej piłki klubowej.

Mając w pamięci pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami, spodziewaliśmy emocji od początku spotkania. Tymczasem Borussia i Tottenham rozkręcały się powoli. Pierwszy strzał oddał Andriy Yarmolenko, ale nie miał problemów Hugo Lloris. Później sam na sam z Francuzem wyszedł Pierre-Emerick Aubameyang. Snajper miejscowych nieczysto trafił w piłkę i ta powędrowała obok słupka. Gabończyk poprawił się w 31. minucie, wykorzystując fantastyczne podanie piętą Yarmolenki. Precyzyjny strzał dał Borussii prowadzenie.

Koguty obudziły się w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Roman Buerki odbił groźny strzał Christiana Eriksena, a po chwili światowej klasy paradą uratował swój zespół, zbijając uderzenie głową Erica Diera. Dzięki Szwajcarowi piłkarze Petera Bosza zeszli do szatni z niewielką zaliczką.

Zaraz po przerwie padł gol dla Tottenhamu. Wszystko zaczęło się od straty Jeremy'ego Toljana. Piłkę na 16. metrze otrzymał Harry Kane, a zbyt mało agresji w odbiorze wykazali Marc Bartra i Dan-Axel Zagadou. Anglik przymierzył i strzelił tuż obok bezradnego Buerkiego.

W drugiej części goście wyglądali zdecydowanie lepiej. Tworzyli kolejne okazje bramkowe, a Borussia w niczym nie przypominała zespołu sprzed przerwy. W 76. minucie Koguty udokumentowały swoją przewagę. W pole karne wszedł dryblingiem Dele Alli, znalazł przed bramką Hueng-Min Sona i zagrał mu piłkę. Koreańczyk błyskawicznie oddał strzał i trafił idealnie. Nie dał szans bramkarzowi BVB. Tottenham prowadził w Dortmundzie 2:1.

Borussia nie była w stanie zagrozić bramce Llorisa. Francuz pozostawał bezrobotny przez większą część drugiej odsłony. To Tottenham mógł podwyższyć, ale dobrze spisywał się tego wieczoru Buerki. Wynik już się nie zmienił i Koguty utrzymały się na pierwszym miejscu grupy H. Porażka Borussii oznacza, że tej drużyny na pewno nie zobaczymy w Lidze Mistrzów na wiosnę.

Oto najgorszy duet napastników w historii Realu

Borussia Dortmund - Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)

Bramki: Pierre-Emerick Aubameyang 31 - Harry Kane 49, Hueng-Min Son

Żółta kartka: Marcel Schmelzer

Borussia: Buerki (90+2. Weidenfeller) - Toljan, Bartra, Zagadou (78. Toprak), Schmelzer - Yarmolenko, Kagawa (66. Castro), Weigl, Goetze, Guerreiro - Aubameyang

Tottenham: Lloris - Dier, Sanchez, Vertonghen - Aurier, Winks, Eriksen (85. Sissoko), Alli (81. Dembele), Rose - Kane (86. Llorente), Son

PGE VIVE Kielce - Orlen Wisła Płock

KONIEC MECZU, 29:20

Syrena końcowa!

PGE VIVE Kielce pokazało wielką siłę i absolutnie zasłużenie rozbiło Orlen Wisłę Płock dziewięcioma bramkami! To był koncert jednej drużyny. Dziękujemy za relację na żywo!

59', 29:19

Arkadiusz Moryto nie zna pojęcia litości!

58', 28:18

Mlakar zablokowany.

56', 28:17

Świetny rzut Mariusza Jurkiewicza!

53', 27:15

I kolejny raz reprezentacyjny skrzydłowy!

52', 26:15

Kolejna bramka Moryty.

51', 25:15

Czas dla gości. To już jest walka wyłącznie o uniknięcie jak najniższej porażki.

49', 24:15

Branko Vujović w poprzeczkę z rzutu karnego.

48', 24:15

Tempo meczu zdecydowanie spadło. Wynik robi swoje.

46', 24:14

Ależ twarda obrona PGE VIVE! Mysz się nie przeciśnie.

44', 23:14

Na karnego w bramce PGE VIVE pojawia się Wałach, ale przegrywa pojedynek z Igropulo.

43', 22:13

W kieleckiej bramce pojawiłsię Mateusz Kornecki i zaczął piękną paradą!

42', 21:13

Dwie minuty kary dla Żabicia za faul na Alexie Dujshebaevie.

41', 21:13

Żabić jeszcze zmniejsza straty gości.

38', 20:10

Kieleccy kibice mają powody do radości!

37', 20:10

NOKAUT!

Po kolejnej szybkiej kontrze poprzedzonej obroną Wolffa, Kulesz trafia do siatki na 20:10!

35', 19:10

Piorunujący fragment w grze mistrzów Polski! Płocczanie chyba już ostatecznie na deskach!

33', 16:10

Igor Żabić doskonale zmieścił piłkę do siatki rzutem z koła!

32', 15:9

Dobry początek gości!

31', 15:7

Druga połowa rozpoczęta!

PRZERWA, 15:7

Co tu dużo mówić - mało kto spodziewał się, że ten mecz może ukazać aż taką różnicę już do przerwy. PGE VIVE Kielce w pełni zasłużenie prowadzi z Orlenem Wisłą Płock ośmioma bramkami!

29', 15:7

MORYYYTOOO!

Różnica klas pomiędzy PGE VIVE a Orlen Wisłą!

28', 14:7

Żabić ukarany dwiema miutami kary, a Moryto bez problemów zamienia rzut karny na bramkę!

27', 13:7

Wiślacy walczą jak tylko mogą, aby dystans do przerwy nie był ogromny.

26', 13:6

PGE VIVE wykorzystuje słupek Orlenu Wisły i po szybkiej akcji 7 trafień różnicy!

24', 12:6

Przyjezdni delikatnie zmniejszają straty.

23', 12:5

Dla odmiany czas dla gospodarzy.

21', 12:5

Kulesz do Aginagalde i łatwa bramka Baska z koła.

20', 11:5

Powtórka z rozrywki Kulesza, a Wisła w osłabieniu. Gigantyczne problemy gości i czas dla trenera Xaviera Sabate.

18', 10:5

GENIALNY RZUT KULESZA!

Wspaniała bramka Białorusina z drugiej linii, co za petarda!

18', 9:5

Niemiec między kieleckimi słupkami gra dziś kawał meczu!

17', 9:5

Kapitalna akcja Igropulo - Daszek: goście nie poddają się w osłabieniu!

15', 8:4

Wisła ponownie w osłabieniu. Jeśli PGE VIVE to wykorzysta, gościom będzie już naprawdę ciężko.

14', 7:3

Tym razem kielczanie już bezlitośni dla płocczan!

13', 6:2

Bardzo mocny kozioł Jachlewski i w efekcie piłka odbija się od poprzeczki zamiast wylądować w siatce.

11', 6:2

Blaż Janc kapitalnie z kontry! PGE VIVE bezlitosne dla gości na początku meczu!

9', 4:2

Szybka kontra PGE VIVE i bezlitosny Jachlewski!

8', 2:2

"Nafciarze" znakomicie radzą sobie w osłabieniu i doprowadzają do wyrównania!

7', 2:1

Moryto pewnie wykorzystuje rzut karny, a dodatkowo goście ukarani dwiema minutami!

6', 1:1

6', 1:1

Igropulo zamienia rzut karny na gola!

5', 1:0

Niezwykle twardy i wyrównany początek. Defensywy obu drużyn pracują na najwyższych obrotach. Twarda piłka ręczna!

3', 1:0

Arciom Karalok pewnym rzutem z koła otwiera wynik tego meczu! A po chwili znakomita parada niemieckiego bramkarza PGE VIVE, Andreasa Wolffa!

2', 0:0

Początek nerwowy, nieskuteczne akcje obu ekip.

1', 0:0

Rozpoczęli płocczanie!

Przed meczem nagrodzeni przez kielecki klub zostali zawodnicy, którzy licznie walczyli w styczniowych mistrzostwach Europy.

Obie drużyny już na parkiecie - trwa prezentacja składów.

Kto dziś będzie górą - kto zwycięży w klasyku polskiej piłki ręcznej? PGE VIVE Kielce - Orlen Wisła Płock: zapraszamy na naszą relację na żywo!

Początek meczu o godz. 18:30.