Piłkarz Manchesteru United ODIZOLOWANY od drużyny. Powodem ŚMIERCIONOŚNY WIRUS!

2020-02-13 18:51 DaO
Odion Ighalo
Autor: East News Odion Ighalo w reprezentacji Nigerii

Cały świat od kilku miesięcy drży przed koronawirusem, który wywołuje chorobę prowadzącą nawet do śmierci. Już ponad tysiąc osób zarażonych tym wirusem zmarło. Nie jest więc niczym dziwnym, że każda osoba, która mogła mieć jakikolwiek związek z koronawirusem, czy osobami zarażonymi, jest pod baczną obserwacją. Dotyczy to także piłkarza Manchesteru United.

Błyskawiczne tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa postawiło w stan gotowości cały świat. Epicentrum epidemii jest chińskie Wuhan, a w Państwie Środka ponad 60 tys. osób jest już zarażonych. Niemal we wszystkich krajach wprowadzono szczególne środki ostrożności i każdy podróżujący z Chin jest pod dokładną obserwacją. Przekonał się o tym także Odion Ighalo, nowy piłkarz Manchesteru United.

Nigeryjczyk na Old Trafford został ściągnięty w trybie awaryjnym. Transfer został wymuszony przez poważną kontuzję Marcusa Rashforda. Na razie jednak Ole Gunnar Solskjear nie mógł skorzystać z zawodnika wypożyczonego z Shanghai Shenhua. Wszystko z powodu śmiercionośnego wirusa. Ighalo tuż po przybyciu z Chin na Wyspy Brytyjskie został poddany kwarantannie, co było decyzją klubu.

Do tej pory reprezentant Nigerii nie poznał kolegów z nowego zespołu. Należy jednak podkreślić, że w tym wypadku przedsięwzięto szczególne środki ostrożności, bo Ighalo nie wykazywał żadnych oznak zarażenia koronawirusem. Jego kwarantanna jest więc zabiegiem prewencyjnym. Nigeryjczyk trenował indywidualnie w Narodowym Centrum Taekwondo. Mimo tego piłkarz ma być gotowy na mecz z Chelsea, który odbędzie się w poniedziałek.

Najnowsze