Tak Płacheta uratował punkt dla Norwich. Premierowy gol Polaka w Anglii [WIDEO]

2020-09-21 2:47 MaSz
Przemysław Płacheta
Autor: Cyfrasport Przemysław Płacheta

Przemysław Płacheta bardzo udanie wprowadził się do Norwich City. Młodzieżowy reprezentant Polski do angielskiego klubu trafił przed dwoma miesiącami. Przed tygodniem zadebiutował w nowej drużynie w rozgrywkach Championship. Teraz dostał kolejną szansę. Ponownie był rezerwowym, ale z występu może być zadowolony. Polak strzelił premierowego gola dla "Kanarków". To było cenne trafienie, bo zapewniło drużynie punkt w remisowym 2:2 meczu z Preston North End.

W lipcu Przemysław Płacheta podpisał czteroletni kontrakt z Norwich City. Pozytywnie wtedy o transferze podopiecznego wypowiadał się na łamach "Super Expressu" trener reprezentacji Polski do kat 21 - Czesław Michniewicz. - Jestem spokojny o niego. To skromny, pracowity chłopak i on się w Anglii obroni. Pod względem fizycznym to gigant. Inwestował w siebie i teraz na tym zyskał. To bardzo świadomy piłkarz - powiedział o nim selekcjoner młodzieżówki.

Jesus Jimenez z Górnika: mistrzostwo Polski? Nie podpalam się, ale w Piasta też nikt nie wierzył

Płacheta zagrał w meczach eliminacyjnych z Estonią (6:0) i Rosją (1:0). Po powrocie do Anglii zadebiutował w Norwich City. Pierwszy występ zanotował z Huddersfield Town (1:0). W kolejnym spotkaniu ligowym z Preston North End (2:2) strzelił pierwszego gola. Bramkarza rywali pokonał w 85. minucie. Pierwszy strzał naszego rodaka został zablokowany. Płacheta się poprawił i za drugim razem wykazał większą precyzję. Zobaczcie bramkę młodego Polaka na skrócie z tego meczu. Gol do obejrzenia od 7.38 min. W następnej kolejce (27 września) Norwich czeka wyjazd do Bournemouth. A w kolejnym spotkaniu "Kanarki" zmierzą się u siebie z Derby County (3 października), gdzie ostatnio trafił Kamil Joźwiak.

SENSACYJNA zmiana w Legii Warszawa!? Selekcjoner Polski może zastąpić Vukovicia

Najnowsze