Lionel Messi

i

Autor: AP/Associated Press/East News Lionel Messi

Nie tylko Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera! Leo Messi także przebił jeden z wyczynów legendarnego Niemca

2021-05-23 20:14

Robert Lewandowski w minioną sobotę dokonał rzeczy historycznej – zdobywając 41 goli w jednym sezonie Bundesligi poprawił rekord Gerda Muellera, który w sezonie 1971/1972 zdobył 40 bramek. Legendarny niemiecki napastnik w swojej karierze ustanowił także wiele innych rekordów, jednak w ten weekend utracił nie jeden, a dwa z nich! Wszystko z powodu… Leo Messiego i jego dorobku strzeleckiego w tym sezonie.

O rekordzie Roberta Lewandowskiego napisano już chyba wszystko. Polak poprawił wynik strzelecki Gerda Muellera w niezwykle dramatycznych okolicznościach. Napastnik Bayernu Monachium zdobył swojego ostatniego, 41. gola w tym sezonie Bundesligi w ostatnim meczu i… ostatniej jego minucie! Tym samym przeszedł do historii nie jako ktoś, kto zdołał wyrównać „nieśmiertelny” rekord Muellera, ale który go pobił. Niemiecki napastnik swoją wysoką skuteczność, podobnie jak Lewandowski, utrzymywał jednak przez wiele sezonów, co pozwoliło mu ustanowić wiele rekordów. Dość niespodziewanie, także zakończenie sezonu w Hiszpanii przyniosło upadek jednego z nich. Wszystko za sprawą Leo Messiego, który z 30. golami na koncie po raz ósmy w karierze zdobył koronę króla strzelców. Okazuje się, że poprzednio najlepszy wynik w tej osobliwej klasyfikacji należał do Gerda Muellera.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Padł kolejny rekord Gerda Muellera

Niemiecki napastnik przez zdecydowaną większość kariery grał w Bayernie Monachium. To pozwoliło mu osiągać niezwykłe wyniki strzeleckie. W swojej karierze Mueller aż siedmiokrotnie sięgał po koronę króla strzelców krajowej ligi (czynił to w sezonach: 66/67, 68/69, 69/70, 71/72, 72/73, 73/74 i 77/78) co przez lata było najlepszym wynikiem w czołowych ligach świata. Aż do teraz, ponieważ Leo Messi, zdobywając 30 goli w LaLiga dla Barcelony w sezonie 2019/2020, sięgnął po ósmą koronę króla strzelców.

Genialny Argentyńczyk zrobił to po raz piąty z rzędu. Swój rekord ustanowił dzięki zdobywaniu nagrody dla najlepszego ligowego strzelca w sezonach 09/10, 11/12, 12/13, 16/17, 17/18, 18/19, 19/20 i 20/21. Możliwe jednak, że na tym zakończą się popisy strzeleckie Messiego w Barcelonie. Wciąż nie przedłużył on bowiem swojego kontraktu z „Dumą Katalonii”, który wygasa w czerwcu tego roku. Nowy prezydent klubu, Joan Laporta, stara się przekonać Messiego do pozostania, ale Argentyńczyk musiałby najpewniej zgodzić się na obniżkę pensji. Swoją decyzję ma on podjąć po zakończeniu Copa America, które zostanie rozegrane w podobnym czasie co Euro 2021 (11 czerwca – 10 lipca).

Emocje w Premier League. Liverpool w Lidze Mistrzów, Harry Kane królem strzelców, jubileusz Jana Bednarka

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze