Fernando Santos

i

Autor: Cyfrasport Fernando Santos

Znamy szczegóły

Fernando Santos może odetchnąć z ulgą. PZPN podjął ostateczną decyzję, wielu na to liczyło

2023-02-18 15:30

Fernando Santos już za nieco ponad miesiąc rozegra pierwszy mecz w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Od początku było wiadomo, że zadebiutuje na wyjeździe z Czechami, ale wielka niewiadoma dotyczyła pierwszego domowego starcia z Albanią. Jak podają media, PZPN podjął wreszcie ostateczną decyzję i Santos może odetchnąć z ulgą.

24 marca Santos po raz pierwszy zasiądzie na ławce Biało-Czerwonych w Pradze. Wyjazdowe starcie z Czechami jawi się jako najtrudniejszy mecz całych eliminacji do Euro 2024, jednak już trzy dni później Polska zagra kolejne spotkanie. W roli gospodarza zmierzy się z Albanią, ale w związku z problemami z PGE Narodowym w Warszawie nie było jasne, gdzie odbędzie się ten mecz. Zarządcy stołecznego obiektu robili wszystko, żeby wyrobić się z naprawą usterki, jednak coraz głośniej mówiło się o przeniesieniu meczu Polska - Albania do Gdańska. Santos miał nawet zobaczyć na własne oczy ewentualną bazę treningową i hotelową nad morzem podczas wypadu na mecz Lechia - Widzew, ale wszystko wskazuje na to, że zgrupowanie odbędzie się w Warszawie.

Fernando Santos może odetchnąć z ulgą. PZPN podjął ostateczną decyzję ws. meczu Polska - Albania

Jak poinformował portal WP SportoweFakty, mecz Polska - Albania ma odbyć się zgodnie z planem na Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego. Od ponad dekady jest to dom reprezentacji, w którym Biało-Czerwoni osiągali znakomite wyniki. Do tego logistyka zgrupowania jest dużo łatwiejsza i doskonale znana, co z pewnością jest pewnym ułatwieniem podczas pierwszego obozu nowego selekcjonera. Warszawski obiekt jest też zdecydowanie większy niż ten w Gdańsku, dzięki czemu więcej kibiców będzie mogło wspierać piłkarzy z trybun.

Oficjalne potwierdzenie tej decyzji ma pojawić się w ciągu kilku dni. Według mediów, władze spółki zarządzającej PGE Narodowym nie chciały wydawać oświadczenia kilka dni po wypowiedzi ministra sportu, który nie dowierzał w możliwość organizacji meczu w Warszawie. Spółka nie chciała, aby jej oświadczenie brzmiało jak sprostowanie słów ministra. Mimo to, niemal pewne jest, że 27 marca mecz Polska - Albania odbędzie się na Narodowym.

Sonda
Czy Fernando Santos awansuje z Biało-Czerwonymi do finałów EURO 2024?
Santos zrobił to w hotelu po powrocie do Polski
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze