Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

zabrakło niewiele

O włos od koszmaru Roberta Lewandowskiego! Kapitan reprezentacji Polski mógł przegrać z kretesem, mikroskopijna różnica

2023-01-09 14:14

Podczas niedawnego plebiscytu na najlepszego polskiego sportowca ubiegłego roku bezkonkurencyjna okazała się Iga Świątek, która nie miała sobie równych i uzbierała o 80 tysięcy głosów więcej od drugiego Bartosza Zmarzlika. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Robert Lewandowski, ale jak się okazuje, niewiele zabrakło, aby kapitan reprezentacji Polski zajął czwarte miejsce. Różnica w głosach była naprawdę nieduża.

Gala Mistrzów Sportu, podczas której poznaliśmy Sportowca Roku 2022 dostarczyła wiele emocji i znalazła się na ustach wielu kibiców, przede wszystkim ze względu na przemowę Pawła Fajdka, który nie gryzł się w język na scenie. Ponadto Robert Lewandowski musiał uznać wyższość nie tylko Igi Świątek, która była bezkonkurencyjna, ale również Bartosza Zmarzlika. Pierwsza rakieta świata zebrała ponad 215 tysięcy głosów przy swoim nazwisku, demolując konkurencję. Drugi Zmarzlik uzbierał 80 tysięcy głosów mniej, a na Roberta Lewandowskiego głosowało nieco ponad 120 tysięcy osób. Okazuje się jednak, że niewiele zabrakło, aby kapitan reprezentacji Polski w ogóle nie pojawił się w najlepszej trójce. 

Robert Lewandowski mógł przegrać z kretesem! Zabrakło naprawdę niewiele, kapitan reprezentacji Polski mógł wypaść za podium

Jak wynika z oficjalnych danych, Robert Lewandowski uzbierał 120 632 głosy, co dało mu ostatecznie trzecie miejsce za Igą Świątek i Bartoszem Zmarzlikiem. Kamil Semeniuk, który zajął czwarte miejsce był jednak blisko, aby wyprzedzić piłkarza Barcelony, bowiem przy jego nazwisku pojawiły się 118 562 głosy. Oznacza to, że Lewandowski wygrał o zaledwie 2 tysiące głosów, co przy takiej ilości jest naprawdę małym zapasem. 

O włos od koszmaru Roberta Lewandowskiego! Kapitan reprezentacji Polski mógł przegrać z kretesem, mikroskopijna różnica

Ostatecznie jednak jeden z gwiazdorów reprezentacji Polski w siatkówce znalazł się tuż za podium, wyprzedzając m.in. Dawida Kubackiego, Mateusza Ponitkę, Adriana Meronka, Katarzynę Wasick, Pawła Fajdka oraz wioślarzy Fabiana Barańskiego, Mirosława Ziętarskiego, Mateusza Biskupa oraz Dominika Czaję.

Zobaczcie, jak gwiazdy zaprezentowały się na Gali Mistrzów Sportu, klikając w galerię zdjęć poniżej!

Sonda
Czy Iga Świątek zasłużyła na nagrodę dla Sportowca Roku?
Najnowsze