Wojciech Szczęsny, Gianluigi Buffon, Juventus Turyn

i

Autor: East News Wojciech Szczęsny to następca Gianluigiego Buffona w Juventusie Turyn

Buffon ocenił Wojciecha Szczęsnego. Nie miał wątpliwości, legenda szczerze o Polaku

2021-09-20 20:35

Gianluigi Buffon postanowił skomentować grę Wojciecha Szczęsnego w barwach Juventusu Turyn. Bramkarz, który zapisał się w historii jako legenda klubu z Piemontu, postanowił szczerze powiedzieć o tym, jak ocenia grę swojego następcy w bramce kultowego zespołu. Okazuje się, że obecny gracz Parmy bardzo ceni Polaka i jest daleki od krytykowania go.

Wojciech Szczęsny nie ma za sobą dobrych chwil w Juventusie Turyn. Polak jest co chwila krytykowany za swoją postawę w drużynie wielokrotnych mistrzów Włoch i w dużej mierze to jemu przypisuje się słabe wyniki turyńczyków w lidze. Okazuje się, że daleki od negatywnych uwag w kierunku reprezentanta Polski jest legendarny golkiper "Zebr", Gianluigi Buffon. Mistrz świata z 2006 roku, który gra obecnie dla Parmy, odniósł się do gry młodszego kolegi w bardzo pozytywnych słowach.

Na jaw wyszło, ile pieniędzy ma Marta Linkiewicz. Polscy siatkarze nie zarobili tyle za medal mistrzostw Europy

Wojciech Szczęsny nie ma dobrego okresu w Juventusie. Buffon o grze Polaka

W wywiadzie dla Sky Sport, Buffon wyraził się jasno, że nie poszedłby do Juventusu, widząc postawę Szczęsnego. Jak sam uważa, Polak jest dla niego najlepszym zastępcą.

a zamiast Szczęsnego? Podjąłem decyzję w ubiegłym roku, bo nadal czuję się mocny i wiem, że byłby to dla mnie wstyd, aby być rezerwowym, bez względu na to, który bramkarz byłby w hierarchii przede mną.  W ostatnich latach Juventus zawsze wybierał właściwego golkipera, aby mnie zastąpić. To najlepszy wybór, jakiego mógł dokonać klub, bez względu na to, co obecnie dzieje się w nim. - twierdzi mistrz świata z 2006 roku.

Justyna Żyła u specjalisty. Potężna strzykawka w głowie! To musiało boleć

Andrzej Kostyra: Eksperci typują walkę Joshua - Usyk

Włoskie media o grze Szczęsnego. To on uratował Milan

Możliwe, że złe chwile w klubie już za Polakiem. Pokazał się on z dobrej strony w trakcie spotkania w Lidze Mistrzów przeciwko Malmoe, gdzie zachował czyste konto, a także był jednym z bohaterów spotkania przeciwko Milanowi.

- Tym razem to on uratował ten punkcik. Nie miał wielu okazji do wykazania się, aż do ostatniej pobudki, gdzie uratował zespół po strzale Kalulu" - pisała "La Gazzetta dello Sport" o występie Polaka.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze