Szymon Żurkowski

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Żurkowski

Kolejne zamieszanie wokół reprezentanta Polski. Żurkowski wzbudził zainteresowanie kolejnego klubu!

2022-07-04 12:10

Szymon Żurkowski ma za sobą udany sezon w Serie A, gdzie bronił barw Empoli. Co więcej, bardzo dobrze pokazał się także w meczach reprezentacji Polski na czerwcowym zgrupowaniu. Nic dziwnego, że Empoli było gotowe wykupić zawodnika z Fiorentiny, z której był wypożyczony. Wciąż jednak nie ma podpisów pod umową, a włoskie media donoszą o zainteresowaniu kolejnych klubów!

Szymon Żurkowski w Empoli spędził ostatnie 2,5 roku, ale zdecydowanie najlepszy był miniony sezon. Polak zagrał 37 meczów we wszystkich rozgrywkach, zdobył 6 goli oraz 3 asysty i był bardzo ważnym elementem w układance Aurelio Andreazzolego. Wszystko wskazywało na to, że lada moment Empoli wykupi reprezentanta Polski z Fiorentiny, z której do tej pory był wypożyczony. Wciąż jednak nie było oficjalnego potwierdzenia, a czas mija. Niedawno włoscy dziennikarze podawali, że zainteresowanie 24-latkiem wykazała Bologna, której piłkarzem jest Łukasz Skorupski. Teraz znany dziennikarz Nicolo Schira podaje, że zainteresowanie Polakiem wykazuje także inny, nieco wyżej notowany włoski klub.

Bartłomiej Drągowski o krok od zmiany klubu. To tam zagra reprezentant Polski?!

Kolejny klub chce Żurkowskiego! Gdzie zagra objawienie czerwcowego zgrupowanie?

Szymon Żurkowski ma przed sobą ważny moment w karierze. Po dobrym sezonie wybór kolejnego klubu może mieć ogromne znaczenie – w bliższej perspektywie utrzymanie formy i regularna gra może dać mu wyjazd na mistrzostwa świata. W dalszej – jeśli chce rozwijać się i grać o wyższe cele, musi także grać w coraz lepszych klubach.

Rewolucyjna zmiana we Włoszech. Ten przepis może wywrócić rozgrywki do góry nogami!

Tym razem Nicolo Schira podaje, że zainteresowanie Polakiem wykazuje US Sassuolo. Wszystko dlatego, że bliski opuszczenia klubu jest lider środka pola tego zespołu, Davide Frattesi, który może trafić do AS Roma. Wszystko więc wskazuje na to, że Żurkowski będzie w przyszłym sezonie grał we Włoszech, ale który klub ostatecznie wybierze, nie wiadomo.

Jan Tomaszewski o sytuacji z Czesławem Michniewiczem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze