Kalidou Koulibaly

i

Autor: East News Kalidou Koulibaly

Szokująca wypowiedź

Kuriozalne słowa szefa Piotra Zielińskiego! Wprost powiedział, że nie chce piłkarzy z Afryki, zaskakujący powód

2022-08-06 14:43

Piotr Zieliński od lat występuje w barwach Napoli. Właścicielem i prezesem klubu jest ekscentryczny i kontrowersyjny Aurelio De Laurentiis, który nie raz potrafił zaskoczyć swoimi wypowiedziami. Tym razem może narazić się na krytyką za ostatnie słowa na temat piłkarzy z Afryki, mówiąc wprost, że… już więcej nie sprowadzi takich do swojego klubu! Nie chodzi mu jednak o kolor skóry zawodników.

SSC Napoli to jeden z czołowych włoskich klubów. Dużo polskich fanów śledzi jego poczynania głównie przez to, że przez kilka lat grali tam Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński (ten drugi wciąż tam oczywiście występuje). W składzie klubu z Neapolu występuje także kilku zawodników z Afryki. Do niedawna liderem defensywy Napoli był Kalidou Koulibaly z Senegalu, a w kadrze wciąż znajdują się Victor Oshimen z Nigerii, Zambo Anguissa z Kamerunu oraz Karim Zedadka i Adam Ounas z Algierii. Słowa o niechęci do piłkarzy z Afryki wypowiedziane przez De Laurentiisa dla „Wall Street Italia” mogą więc szokować.

Mecz z udziałem Wojciecha Szczęsnego przeniesiony! Bombardowania nie pozwoliły na spotkanie na szczycie

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelona

Aurelio De Laurentiis znów się wścieka. Dawna gwiazda Napoli odpowiada

Szef SSC Napoli pojechał po bandzie w niedawnym wywiadzie dla „Wall Street Italia”. – Nie mówcie mi nawet więcej o graczach z Afryki. Chyba, że dostanę od nich na piśmie, iż rezygnują z gry w Pucharze Narodów Afryki. Bo jadą sobie w środku sezonu z klubu, a tymczasem to ja im płacę – nie chodzi mu więc o konkretną narodowość czy kolor skóry, ale o fakt, że afrykańskie reprezentacje rozgrywają mecze w terminie nieodpowiadającym europejskim klubom.

Szokujące sceny w meczu Bayernu Monachium. Stewardzi złapali kibica i się zaczęło, zbrobiło się bardzo niebezpiecznie

Nie trzeba było długo czekać na reakcję na te wciąż bardzo kontrowersyjne słowa. Kalidou Koulibaly, który po 8 lata spędzonych w Napoli przeniósł się do Chelsea za 38 mln euro, postanowił odpowiedzieć byłemu szefowi. – To kompletny brak szacunku dla drużyn afrykańskich – stwierdził 31-letni obrońca. Oczywiście, nikt nie zabroni De Laurentiisowi nie zatrudnianie piłkarzy z Afryki, ale nie może on wymagać od zawodnik wspomnianej przez siebie deklaracji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze