Paolo Maldini

i

Autor: East News Paolo Maldini

OGROMNE zamieszanie w Milanie! Dyrektor techniczny nie wiedział o pomyśle utworzenia Superligi?!

2021-04-28 15:41

Pomysł utworzenia Superligi upadł bardzo szybko. W ciągu kilku dni od ogłoszenia decyzji o powołaniu do życia nowych rozgrywek – pod naciskiem środkowisk kibicowskich oraz autorytetów ze świata futbolu – z projektu wycofały się praktycznie wszystkie z dwunastu klubów założycielskich. Wciąż jesteśmy jednak świadkami ujawniania coraz to nowych faktów dotyczących powstawania Superligi. Jednym z najnowszych przykładów jest AC Milan, w którym doszło do kuriozalnej sytuacji. Według doniesień włoskiej prasy jedna z najważniejszych osób w klubie nie miała wiedzy o wejściu projektu w życie.

Przypomnijmy, że kilkanaście dni temu dwanaście klubów z Hiszpanii (Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt), Włoch (Inter Mediolan, AC Milan, Juventus FC) oraz Anglii (Manchester City, Manchester United, Chelsea FC, Arsenal FC, Liverpool FC oraz Tottenham Hotspur) powołało do życia rozgrywki Superligi, które w założeniu miały zrzeszać największe i najmożniejsze kluby piłkarskie z całej Europy. Zaproszenie do wzięcia udział w projekcie otrzymały także Paris Saint-Germain, Bayern Monachium oraz Borussia Dortmund. Wszystkie trzy odrzuciły jednak propozycję.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Spektakularne fiasko

Tak naprawdę wizja utworzenia rozgrywek Superligi była realna przez niecałe dwie doby. Jako pierwszy wycofanie z projektu ogłosił Manchester City, a kilka godzin później to samo uczyniły pozostałe kluby angielskie. Nazajutrz w ich ślady poszło Atletico Madryt, a także wszystkie trzy kluby włoskie. Ostatecznie w projekcie pozostało jedynie dwóch odwiecznych rywali: Real Madryt oraz FC Barcelona. Pomimo spektakularnego upadku całego przedsięwzięcia, w mediach wciąż ukazują się kulisy całej sprawy. Jedna z nich dotyczy AC Milan.

Szykuje się hitowy transfer bramkarza reprezentacji Polski?! Zainteresowane są kluby z Premier League

Niesnaski w Mediolanie

Według informacji przekazanych przez włoski dziennik „Corierre della Sera” w plan dotyczący utworzenia Superligi nie został wtajemniczony… dyrektor techniczny AC Milan, Paolo Maldini. Jest to o tyle ciekawe, że po fiasku całego projektu to właśnie legenda Milanu wyszła naprzeciw kibicom, przepraszając ich za całe zamieszanie. Włoscy dziennikarze są jednak zdania, że to nie Maldini powinien wykonać ten krok, gdyż najzwyczajniej w świecie nie wiedział o wejściu projektu w życie.

Takiego kuriozum jeszcze nie było! Real Madryt straci gwiazdę przez lokalne wybory?! Szok przed Ligą Mistrzów

Nic zatem dziwnego, że 52-latek ma ogromny żal do sterników klubu z Mediolanu. Wyżej wymienione źródło podało także, że Maldini jest wściekły i nie ukrywał tego podczas spotkania z innymi działaczami. Włoch jest niezwykle rozczarowany zachowaniem kolegów z zarządu. Tym bardziej, że funkcja, którą pełni dobitnie wskazuje, że w takich sytuacjach powinien być on jedną z pierwszych informowanych osób. Jak na razie nie podano żadnych informacji dotyczących odejścia legendy Milanu z klubu.

Sonda
Czy podoba Ci się pomysł powstania Superligi?

Paolo Maldini przez całą swoją piłkarską karierę był wierny barwom „Rossoneri”. Występował w klubie przez 24 lata (1985-2009), notując w barwach Milanu aż 901 spotkań! Strzelił w nich 33 bramki i zanotował 43 asysty. Z klubem z czerwono-czarnej części Mediolanu odnosił liczne sukcesy m.in. trzykrotnie zdobywał Ligę Mistrzów, 7-krotnie świętował mistrzostwo Włoch. Maldini ma także na koncie 126 występów w reprezentacji Włoch, dla której zdobył 7 goli.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze