PIĘKNY GEST Arkadiusza Milika. Wsparł rywala przeżywającego dramatyczne chwile

2020-01-13 11:35 MD
Arkadiusz Milik
Autor: EastNews Arkadiusz Milik

Niedzielny hit Serie A pomiędzy Romą a Juventusem przyniósł prawdziwy dramat gwiazdy rzymskiego zespołu. Nicolo Zaniolo. Utalentowany piłkarz zerwał więzadła w kolanie, przez co czeka go teraz wielomiesięczna przerwa. Młodszego kolegę z włoskich boisk postanowił wesprzeć reprezentant Polski, Arkadiusz Milik. Zamieścił dedykowany Włochowi post w swoich mediach społecznościowych.

Zaniolo jest jedną z największych nadziei Azzurrich na lepsze jutro. Utalentowany ofensywny pomocnik w zeszłym sezonie przebojem wdarł się do podstawowego składu Romy, a z czasem wywalczył sobie miejsce także w pierwszej reprezentacji Włoch. Niestety, poważny uraz sprawił, że teraz gracza czeka bardzo długa przerwa od gry i konieczność żmudnej rehabilitacji. To praktycznie przekreśla jego szanse na udział w mistrzostwach Europy w 2020 roku.

Milik w doskonały sposób może postawić się w sytuacji Zaniolo. Napastnik Napoli był co prawda członkiem polskiej kadry zarówno na Euro 2016 jak i mundialu w 2018 roku, ale w międzyczasie dwukrotnie zrywał więzadła, co sprawiło, że stracił wiele czasu potrzebnego na budowanie swojej pozycji we Włoszech. Teraz Polak ustabilizował formę i trafia do siatki regularnie, ale dobrze wie, że z powodów zdrowotnych nie zawsze było tak kolorowo. Postanowił więc wesprzeć młodego piłkarza Romy zamieszczając post w mediach społecznościowych.

- Ja wiem, jak się z tym czujesz... Ale wiem również, że wraz z siłą i pasją wraca się silniejszym niż wcześniej. Widzimy się na Euro, naprzód, Nicolo - napisał Milik.

To z pewnością bardzo miły gest reprezentanta Polski, którego kontuzje w trakcie kariery doświadczyły w bardzo poważny sposób. Dla samego Zaniolo bez wątpienia najbliższe dni będą bardzo trudne, ale piłkarz musi pogodzić się z faktem urazu i szybko rozpocząć walkę o powrót do pełnej dyspozycji zdrowotnej.

Najnowsze