Piotr Małachowski

i

Autor: Cyfra Sport Piotr Małachowski

Piotr Małachowski: kim jest? Sylwetka polskiego lekkoatlety Piotr Małachowski: żona, rodzina, osiągnięcia

2021-07-16 12:47

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio z pewnością nie zabraknie emocji na najwyższym poziomie, przede wszystkim za sprawą polskich sportowców, którzy niejednokrotnie już udowadniali, że są w stanie wywalczyć dla Biało-czerwonych cenne medale. Jednym z takich lekkoatletów jest Piotr Małachowski, który podczas zmagań w Japonii stanie przed kolejną szasną na zdobycie złotego krążka po tym, jak dwa razy w swojej karierze stawał na igrzyskach na drugim stopniu podium. Poznajcie Piotra Małachowskiego, reprezentanta Polski w rzucie dyskiem.

Nadzieje kibiców reprezentacji Polski przez Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio są naprawdę duże. Biało-czerwoni mają bowiem w swoich szeregach wielu sportowców, którzy już nie raz pokazywali, że są w stanie walczyć o najwyższe miejsce na podium. jednym z takich lekkoatletów jest Piotr Małachowski, który w Japonii po raz kolejny będzie miał okazję do wywalczenia złotego medalu na igrzyskach. Reprezentant Polski w rzucie dyskiem wystąpił już na imprezach w 2008, 2012 i 2016 roku i do tej pory wywalczył dwa srebrne krążki. 

Zmusili Vitala Heynena do podjęcia arcytrudnej decyzji! Musiał sprawić komuś przykrość, ale nie było na co czekać

Piotr Małachowski - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentanta Polski

Piotr Małachowski od lat walczy o kolejne medale dla Biało-czerwonych w rzucie dyskiem. W swojej kolekcji lekkoatleta ma już dwa medale olimpijskie, które zdobył podczas imprez w Pekinie w 2008 roku oraz Rio de Janeiro osiem lat później. Wtedy udało mu się stanąć na drugim stopniu podium i teraz, podczas IO w Tokio Piotr Małachowski będzie miał kolejną okazję, aby sięgnął po złoty krążek na olimpiadzie. Do tego, lekkoatleta ma w swojej kolekcji mistrzostwo świata w rzucie dyskiem, które zdobył w Pekinie w 2015 roku. Wcześniej Małachowski dwukrotnie zdobywał srebro, w Berlinie w 2009 oraz Moskwie w 2013 roku. Reprezentant Polski na IO w Tokio ma na swoim koncie również dwa mistrzostwa Europy. Złote krążki z zawodach na starym kontynencie zdobywał w Barcelonie w 2010 roku oraz w Amsterdamie sześć lat później. 

Zobacz także: Łukasz Kaczmarek usłyszał diagnozę, która wielu zwaliłaby z nóg! Reprezentant Polski w porę trafił do szpitala

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie

Piotr Małachowski - żona, rodzina

Piotr Małachowski, który w tym roku skończył 38 lat może pochwalić się nie tylko wieloma sukcesami w sporcie, ale również poukładanym życiem prywatnym. Reprezentant Polski w rzucie dyskiem podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio od wielu lat tworzy udany związek z Katarzyną von Engel, z którą zdecydował się sformalizować związek w 2015 roku podczas skromnej ślubu i kameralnego przyjęcia. Niedługo po tym, para doczekała się syna, Henryka, który jest oczkiem w głowie Piotra Małachowskiego. Lekkoatleta często chwali się zdjęciami ze swoją pociecha i bez wątpienia będzie mógł liczyć na doping swojego syna podczas starów w Japonii. 

Zofia Klepacka pokazała wypasione baseny bez wody. Odsłoniła kuriozalne kulisy Tokio 2020 [WIDEO]

Poznajcie bliżej Piotra Małachowskiego 

Sonda
Czekasz na Igrzyska Olimpijskie?
Najnowsze