Wioślarstwo

Autor: AP

Te sceny chwytają za serce! Tak rodzice przeżywali medal wioślarek [WIDEO]

2021-07-28 8:36

Wreszcie mamy medal na igrzyskach w Tokio. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebro w finale wioślarskich czwórek podwójnych. Radość była ogromna nie tylko wśród samych zawodniczek, ale także ich najbliższych.

Biało-czerwone przed igrzyskami były typowane jako kandydatki do medalu. Przemawiały za nimi sukcesy, w 2018 roku sięgnęły po złoty medal mistrzostw Europy i świata, a także stabilny skład, w którym pływają praktycznie od ponad czterech lat.

Tokio 2020: Spokój, Matka Teresa, Chaos i Optymistka wywalczyły SREBRO! Poznaj nasze wspaniałe wioślarki [ROZMOWA Z MEDALISTKAMI]

Biało-czerwone przez większą część dystansu zajmowały trzecie miejsce, ale na ostatnich 500 metrach wyprzedziły słabnące Niemki. Chinki wygrały z ogromną przewagą 6,23 sekundy nad Polkami. Na trzeciej pozycji finiszowały Australijki.

Start wioślarek mocno przeżywali rodzice Katarzy Zillmann, którzy śledzili poczynania z Tokio na żywo w w toruńskiej przystani AZS.

- Jestem po prostu wzruszona. Bardzo ciężka praca zaowocowała. Ona naprawdę mocno trenuje, bawi się wioślarstwem. Brakuje mi słów - mówiła na gorąco mama polskiej medalistki Ludwika Zillmann, która nie kryła łez. - Nawet przed startem poziom mojego tętna był nie do określenia. Co było na końcówce? Dobrze nie pamiętam - dodał z kolei ojciec Katarzyny, Aleksander Zillmann.