Sztafeta mieszana 4x400 metrów IO Tokio 2020

i

Autor: Cyfra Sport Sztafeta mieszana 4x400 metrów IO Tokio 2020

Wielka premia za złoto! Góra pieniędzy wyląduje na koncie mistrzów olimpijskich

2021-07-31 16:00

Kibice reprezentacji Polski długo musieli czekać na pierwszy złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, jednak w końcu sztafecie 4x400 metrów udało się stanąć na pierwszym stopniu podium. Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński mogą cieszyć się nie tylko ze złota, ale również dużej premii, którą otrzymają po powrocie do kraju.

Wśród reprezentantów Polski, którzy wybrali się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio nie brakowało sportowców, którzy jechali z myślą o zdobyciu olimpijskiego medalu w swoich dyscyplinach. Przez pierwsze dni zmagań turniej w stolicy Japonii nie był jednak łaskawy dla Biało-czerwonych i złą passę Polaków przełamały wioślarki w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann, które stanęły na drugim stopniu podium. Teraz kolejnych powodów do dumy dostarczyli lekkoatleci Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński, którzy walczyli w sztafecie 4x400 metrów i okazali się najlepsi, zdobywając tym samym pierwsze złote medale dla reprezentacji Polski i sprawiając, że Biało-czerwoni znaczenie awansowali w klasyfikacji medalowej podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Oprócz złotego medalu, złoci medaliści olimpijscy będą mogli cieszyć się również sporą premią, którą otrzymają za swoje krążki. 

CZYTAJ TAKŻE: Natychmiastowa reakcja Andrzeja Dudy po złocie. Wymowne słowa prezydenta

Góra pieniędzy za złoto olimpijskie  

Zdobycie medalu olimpijskiego to jedno z największych marzeń wielu sportowców, którzy wybierają się na jedną z najważniejszych imprez sportowych na świecie. Jak na razie reprezentacja Polski może pochwalić się złotem oraz srebrem. Lekkoatleci, którzy w sobotnie popołudnie stanęła na pierwszym stopniu podium będzie mogła nie tylko cieszyć się ze swojej zdobyczy, ale również sporej premii. Polski Komitet Olimpijski zadecydował bowiem, że sportowcy, którzy walczyć będą w drużynie, sztafetach, deblach, mikstach itp. będą mogli liczyć na premię w wysokości 90 tysięcy złotych w przypadku zdobycie złotego medalu, 60 tysięcy za srebrny i 37,5 tysiąca za brązowy. Oznacza to, że Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński po powrocie do domu zgarną właśnie po 90 tysięcy złotych za swoje wyczyny w Tokio. Ponadto, nasi złoci medaliści dostaną również po 80 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu. Przez kolejne 24 miesiące będą mogli również liczyć na stypendium w wysokości 9430 złotych miesięcznie. 

Nie przegap: Kim są polscy złoci medaliści Tokio 2020? Sztafeta 4x400m SKŁAD

Dzień z Joanną Jóźwik w Tokio

Premie za medal na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020

Polski Komitet Olimpijski zadecydował, że najwięcej pieniędzy otrzymają medaliści olimpijscy indywidualni. Za złoty medal Igrzysk Olimpijskich otrzymają oni do 120 tysięcy. Odpowiednio mniej zarobią srebrni i brązowi medaliści - kolejno 80 i 50 tysięcy złotych. Na inne premie będą mogli liczyć z kolei siatkarze. Srebrni medaliście ostatniej Ligi Narodów nie są liczeni bowiem ani jako medaliści indywidualni, ani ci, którzy walczą w grupie. Siatkarze w przypadku zdobycia olimpijskiego medalu otrzymają bowiem 720 tys. złotych do podziału za złoty medal. Srebro to kwota do 480 tys. zł, a brąz 300 tys. złotych.

Ogromne zamieszanie przed finałem sztafety mieszanej, Polakom przybyło rywali!

Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze