Robert Lewandowski

Autor: Cyfrasport Robert Lewandowski

Coraz bliżej historycznego sukcesu. Robert Lewandowski już dopadł Włocha!

2020-05-25 11:31

Robert Lewandowski wrócił po kontuzji i od początku jest skuteczny. Polski napastnik w dwóch meczach strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium i z 27 bramkami prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców Bundesligi. Teraz wskoczył także na pierwsze miejsce w jeszcze jednym prestiżowym zestawieniu. Właśnie dogonił Ciro Immobile w rankingu "Złotego Buta".

Najpierw kapitan reprezentacji Polski strzelił gola dla Bayernu Monachium w zwycięskim 2:0 meczu z Unionem Berlin. W końcówce pierwszej połowy wykorzystał rzut karny. Teraz mistrzowie Niemiec rozbili 5:2 Eintracht Frankfurt, a Polak miał udział w tym sukcesie, bo zdobył bramkę. W całym sezonie Lewandowski ma już 27 trafień w Bundeslidze i jest liderem najlepszych snajperów. Ma trzy gole przewagi nad Timo Wernerem z RB Lipsk. Niemiec popisał się ostatnio hat trickiem w wygranym 5:0 meczu z Mainz w 27. kolejce.

Przez ten mecz na koronawirusa zmarło 41 OSÓB! Rozegranie go było ZABÓJCZYM błędem

Wróćmy do Lewandowskiego, który został właśnie współliderem klasyfikacji "Złotego Buta". Dogonił Ciro Immobile z Lazio Rzym. Obaj mają po 54 punkty. Z tym, że Włoch nie może poprawić swojego dorobku, bo Serie A wciąż nie wznowiła rozgrywek. Nastąpi to zapewne dopiero w połowie czerwca. Jeszcze nigdy w historii żaden Polak nie wygrał tego prestiżowego zestawienia. Na trzecim miejscu jest wspomniany Timo Werner. As Lipska ma 48 pkt. Na czwartej pozycji jest fenomenalny Erling Haaland z Dortmundu. Wynik Norwega to 44 pkt (26 goli), a piąty jest Cristiano Ronaldo z dorobkiem 42 pkt (21 goli).

Piłkarz wspiera skrajnie prawicową partię! Wywołał gigantyczny skandal

Pamiętasz dokonania Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze?

Pytanie 1 z 10
To ulubiony rywal Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze. W starciach z nim zdobył 20 bramek w lidze. O kogo chodzi?