Robert Lewandowski, Bayern Monachium

i

Autor: AP Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Robert Lewandowski skomentował zatrudnienie Juliana Nagelsmanna. Ważne słowa Polaka o nowym trenerze

2021-04-28 9:32

Han-Dieter Flick, który do tej pory prowadził Bayern Monachium przed kilkoma tygodniami oficjalnie ogłosił, że po sezonie opuści ławkę trenerską ekipy z Bawarii. To sprawiło, że władze klubu gorączkowo zaczęły szukać następcy Niemca i szybko go znalazły. Od nowego sezonu "Die Roten" prowadzić będzie Julian Nagelsmann, który do tej pory związany był z TSG 1899 Hoffenheim, a także RB Lipsk. Zatrudnienie nowego szkoleniowca skomentował także Robert Lewandowski, który nie szczędził mu pochwał.

Pomimo tego, że obecny szkoleniowiec Bayernu, Hans-Dieter Flick w poprzedniej kampanii wygrał trzy korony, w skład których wliczają się mistrzostwo i Puchar Niemiec oraz Liga Mistrzów, w a obecnych rozrywkach dorzucił do tego jeszcze Superpuchar Niemiec i UEFA, a także Klubowe Mistrzostwo Świata, jego relacje z dyrektorem sportowym, Hasanem Salihamidzicem nie należały do najlepszych. Niemiecki szkoleniowiec poinformował więc po meczu "Die Roten" z VfL Wolfsburg, że chciałby rozwiązać swój kontrakt wraz z końcem obecnego sezonu. Władze Bayernu musiały więc szybko znaleźć następcę Flicka i szybko udało im się to zrobić. Kilkanaście godzin temu Bawarczycy poinformowali, że na ławce trenerskiej niebawem zasiądzie Julian Nagelsmann, który do tej pory trenował ekipy z Hoffenheim i Lipska. Zatrudnienie nowego szkoleniowca skomentował również Robert Lewandowski. 

Lewandowski wychwala Nagelsmanna

Kapitan polskiej kadry co prawda nie miał okazji jeszcze zbyt dobrze poznać się ze swoim nowym trenerem, jednak jest przekonany o jego umiejętnościach. - Niestety nie znam za dobrze Juliana Nagelsmanna. Mogę jednak powiedzieć, że zawsze potrafi on wznieść swojego zespoły na wysoki poziom, którego się nie spodziewasz. Wyniki prowadzonych przez niego ekip są zazwyczaj powyżej wszelkich oczekiwań - stwierdził "Lewy" cytowany przez niemiecki "SportBild".

Takich słów o Robercie Lewandowskim dawno nie było. Ostra ocena po powrocie, to nie było miłe

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Naglesmann rówieśnikiem Lewego

RB Lipsk nie było na początku zainteresowane pozbywaniem się swojego trenera, jednak Bayern był skłonny słono za niego zapłacić. Na początku ekipa ze wschodu Niemiec oczekiwała 30 mln euro za to, że Nagelsmann zasili szeregi Bayernu, jednak obie strony doszły do porozumienia w okolicach 20 mln euro. Młody trener, który jest na najlepszej drodze do tego, aby wywalczyć z RB Lipsk wicemistrzostwo Niemiec, jest zaledwie o rok starszy od Roberta Lewandowskiego i w lipcu skończy 34 lata. 

Kolejne tajemnice Roberta Lewandowskiego wyszły na jaw. Niemieckie media ujawniają szczegóły z sypialni „Lewego”

Sonda
Czy Robert Lewandowski w sezonie 2020/2021 pobije rekord Gerda Muellera?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze