Autor: Cyfrasport Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii Białystok

Na Podlasiu mają lidera

Adrian Siemieniec o poświęceniu i determinacji lidera. Trener Jagiellonii o korzystnym scenariuszu, jakości i sile Śląska

2024-03-09 10:04

Tym występem Jagiellonia pokazała, że w tym sezonie jest mocna. W dobrym stylu pokonała 3:1 Śląsk w hicie kolejki. Szczególnie w pierwszej połowie zagrała koncertowo. Adrian Siemieniec o poświęceniu i determinacji lidera. Trener Jagiellonii mówi też o korzystnym scenariuszu, jakości i sile Śląska.

Strzelili gola jako pierwsi, więc wygrali

Trener Adrian Siemieniec przed meczem był pytany o kryzys Jagiellonii. Jak widać nic takiego nie ma miejsca, bo jego podopieczni w pierwszej połowie zdemolowali Śląsk. Dwie bramki zdobył młodzieżowiec Dominik Marczuk. W efekcie klub z Podlasia wrócił na pozycję lidera ekstraklasy. - Duże gratulacje dla drużyny za wygraną, poświęcenie i determinację - powiedział trener Adrian Siemieniec podczas konferencji prasowej, cytowany przez klubowe media. - Większość meczów rozpoczynanych od strzelonego gola zazwyczaj kończy się zwycięstwem zespołu, który to robi. Tym razem scenariusz był korzystniejszy dla nas - stwierdził.

Jacek Magiera o otrzymanej lekcji od Jagiellonii. Trener Śląska o tym, co zdecydowało o sukcesie lidera

Jagiellonia wykorzystał momenty

Mimo wygranej trener Jagiellonii docenia klasę wrocławskiego zespołu. - Śląsk to dobra drużyna - podkreślił trener Siemieniec, cytowany przez klubowy portal. - Czuć było ich siłę i jakość. Dobrze weszli w mecz, ale jednak wykorzystaliśmy swój moment, który przekuliśmy w zdobyte bramki. W drugiej połowie kontrolowaliśmy to spotkanie. Mieliśmy także jeszcze dosyć klarowne sytuacje, których nie wykorzystaliśmy - przyznał szkoleniowiec białostockiego zespołu, który jest liderem ligi.

Aleksandar Vuković po kolejnym zawodzie. Trener Piasta o pechu, słabości i przerwaniu fatalnej serii [WIDEO]

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?