Artur Jędrzejczyk, Legia Warszawa

Autor: Cyfra Sport Artur Jędrzejczyk

Artur Jędrzejczyk musi poddać się operacji! Gwiazdor Legii usłyszał diagnozę, czeka go długa przerwa

2021-11-28 22:15

Kibice Legii Warszawa dopiero co mogli cieszyć się z powrotu na boisko Artura Boruca, który wyleczył kontuzję pleców i mógł wrócić do gry, wychodząc w pierwszym składzie na mecz z Jagiellonią Białystok, a mistrzowie Polski już stracili kolejną gwiazdę. Po kilku minutach gry, boisko opuścił Artur Jędrzejczyk, którego czeka niemała przerwa od grania. Obrońca będzie musiał poddać się operacji.

Mecz Legii z Jagiellonią Białystok okazał się przełomowy dla mistrzów Polski, który wygrali pierwszy mecz od kilku tygodni w lidze. Przed spotkaniem, ekipa z Łazienkowskiej przegrała siedem kolejnych pojedynków w PKO Ekstraklasie, jednak tym razem udało im się odnieść skromne zwycięstwo 1:0 po zaciętej walce. O ile zwycięstwo może być powodem do zadowolenia, kibice i sztab trenerski mają również powody do zmartwień. W 10. minucie boisko opuścił Artur Jędrzejczyk, który doznał kontuzji obojczyka. Okazuje się, że uraz jest poważny, a absencja obrońcy trochę potrwa, przez co na pewno nie pokaże on się na murawie aż do rundy wiosennej.

Awaria na stadionie Rakowa Częstochowa! Mecz przerwany, tego nikt się nie spodziewał

Jędrzejczyk wypada na kilka miesięcy. Konieczny będzie zabieg

Mistrzowie Polski mieli wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie zbadać swojego zawodnika, jednak diagnoza może zmartwić samego "Jędzę", jak i kibiców mistrzów Polski. - Artur Jędrzejczyk doznał złamania obojczyka, w związku z czym kapitan będzie musiał przejść operację. Przerwa zawodnika potrwa około dwa miesiące - poinformował klub z Łazienkowskiej na krótko po zakończeniu meczu z Jagiellonią.

Arkadiusz Milik zabrał głos na temat Złotej Piłki dla Lewandowskiego. Nie pozostawił wątpliwości

Sprawdźcie, ile zarabiają piłkarze Legii Warszawa, klikając w naszą galerię zdjęć poniżej!

Szpital przy Łazienkowskiej! Nie najlepsze wieści dla Legii

To jednak nie koniec problemów mistrzów Polski. Oprócz Jędrzejczyka, kłopoty ze zdrowiem mają również Johansson oraz Rose. Ci zawodnicy muszą jednak poczekać na dokładniejsze badania, które powiedzą więcej o ich urazach. - Mattias Johansson przejdzie szczegółowe badania rezonansowe mięśni uda, po których poznamy konkretną diagnozę. Lindsay Rose doznał najprawdopodobniej złamania kości nosa. Szczegółowa diagnoza będzie znana po badaniach - czytamy dalej w komunikacie stołecznej ekipy.

Stanisław Czerczesow chciałby poprowadzić Polskę przeciwko Rosji! Jasna deklaracja szkoleniowca

Czy Legia Warszawa zagra na wiosnę w europejskich pucharach?