Wielki talent zostaje w Lechu Poznań! Filip Szymczak z nowym kontraktem

2020-04-05 6:04 MaSz
Filip Szymczak, Lech Poznań
Autor: Cyfrasport Filip Szymczak, Lech Poznań

Rozgrywki Ekstraklasy są zawieszone ze względu na pandemię koronawirusa. Władze Lecha Poznań przerwę wykorzystały na podpisanie nowej umowy z obiecującym młodym piłkarzem. Jest nim 18-letni napastnik Filip Szymczak, który związał się z „Kolejorzem” kontraktem do końca 2022 roku.

Przed pięcioma miesiącami przygotowaliśmy materiał o czterech najzdolniejszych młodych piłkarza Lecha Poznań. W tym gronie byli: Filip Marchwiński, Jakub Kamiński, Jakub Moder i właśnie najmłodszy z nich Filip Szymczak. Pierwszych trzech zawodników jesienią dostawało więcej szans od trenera Dariusza Żurawia w pierwszym zespole.

Młode skarby zostają w Lechu. Poznański klub przedłużył umowy z trzema piłkarzami

Zadebiutował także Szymczak, który w dwóch występach zagrał w sumie jedenaście minut. Z Rakowem Częstochowa (3:0) zmienił w końcówce Christiana Gytkjaera, a z Cracovią (1:2) w 82. minucie wszedł za Karlo Muhara. W obecnych rozgrywkach dostał pięć minut w starciu z Chrobrym Głogów (2:0) w Pucharze Polski.

Była gwiazda Legii Warszawa w tarapatach: Aleksandar Prijović usłyszał wyrok!

Tak o młodym zawodniku poznańskiej drużyny pisaliśmy we wspomnianym na wstępie artykule z jesieni ubiegłego roku. „Napastnik Filip Szymczak to melodia przyszłości. W klubie wiele sobie po nim obiecują i cierpliwie czekają. Wszystko dopiero przed nim. Był skuteczny w juniorach młodszych, a w starszej kategorii zmagał się z urazem. Jednak opinie na jego temat są zgodne, że to kwestia czasu i z jego bramek Lech będzie miał dużo pociechy. To nie jest typ dryblera. Dobrze gra tyłem do bramki, a jego mocną stroną jest strzał z obu nóg i dobra gra głową. W poprzednim sezonie Szymczak był zapraszany na treningi pierwszej drużyny. Reprezentant Polski juniorów U-17."

Tak Thiago Cionek złapał przestępcę! Opowiedział o swoim bohaterskim czynie

Szymczak za to regularnie grał w trzecioligowym zespole rezerw Lecha. Trener Rafał Ulatowski wystawił go w 18 meczach, z których w 15 wystąpił w pierwszym składzie. Strzelił cztery gole z: Elaną ToruńResovią, Gryfem Wejherowo i Stalą Rzeszów z rzutu karnego.

Adrian Mierzejewski o Chinach: Mało kto się tam uśmiecha, ludzie są uzależnieni od telefonów [WIDEO]

Młody gracz w sobotę podpisał nowy kontrakt z Lechem, który teraz obowiązuje do końca 2022 roku. - Urodziłem i wychowałem się w Poznaniu, a gra w niebiesko-białych barwach jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i docenieniem moich dotychczasowych osiągnięć - powiedział Szymczak, którego wypowiedź cytuje oficjalny portal Lecha. - Podjąłem decyzję o przedłużeniu kontraktu, ponieważ uważam, że to właśnie w Lechu Poznań będę miał warunki, aby nadal się rozwijać. Nie boję się wielkich wyzwań i wierzę, że w przyszłości stanę się podstawowym zawodnikiem „Kolejorza” - stwierdził Szymczak w rozmowie z klubową stroną zespołu z Wielkopolski.

SEKSOWNA dziewczyna reprezentanta Polski świętuje URODZINY! Wyjątkowe życzenia! [ZDJĘCIA]

Filip Szymczak, Lech Poznań
Autor: Cyfrasport Filip Szymczak, Lech Poznań
Najnowsze