Jakub Kiwior wrócił do Anglii

i

Autor: instagram

co za słowa!

Trener Arsenalu rozpływa się nad Jakubem Kiwiorem. Mikel Arteta co chwila chwali polskiego stopera

2023-02-03 19:40

Jakub Kiwior stał się bohaterem bardzo interesującego transferu. Choć może nie wywoływać on dużych emocji wśród kibiców Arsenalu, to wykupienie polskiego piłkarza przez taki klub za 25 mln euro to dla kibiców z naszego kraju jest sporym wydarzeniem. Przy okazji Kiwior stał się najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Spezii i choć jeszcze nie zadebiutował w nowej drużynie, to jej trener bardzo chwali Polaka.

Transfer Jakuba Kiwiora do Arsenalu wywołał w Polsce niemałe poruszenie. Rzadko zdarza się, by polscy piłkarze trafiali do angielskiej Premier League i to od razu do czołowego zespołu. Arsenal obecnie jest liderem tabeli i wielu fanów ma obawy, że przy dobrej grze obronnej tej drużyny Kiwior nie będzie miał wielu szans na pokazanie się. Sezon jest jednak długi i przed „Kanonierami” sporo spotkań, więc niewykluczone, że 22-latek swoją okazję też w końcu otrzyma. Zwłaszcza, że bardzo ciepło wypowiada się o nim trener Mikel Arteta.

Trener Arsenalu wciąż chwali Kiwiora

Do tej pory Kiwior nie zdołał zadebiutować w Arsenalu, ale wierzy, że już niedługo otrzyma swoją szansę. Co ciekawe, na Polaka bardzo liczy trener „Kanonierów” i wymienia jego zalety, choć oczywiście mówi o nim obecnie jako o rezerwowym. – Jakub Kiwior jest młodym talentem z niesamowitym potencjałem. To na pewno odpowiedni piłkarz do naszego stylu gry. Poza tym przez cały poprzedni sezon nie mieliśmy rezerwowego stopera – powiedział Mikel Arteta na piątkowej konferencji prasowej.

Słowa Hiszpana potwierdzają, że widzi on w Kiwiorze piłkarza, który może stać się ważnym elementem jego drużyny w przyszłości. Arsenal kolejny mecz rozegra już w sobotę, 4 lutego, o godzinie 13:30. Lider tabeli Premier League zmierzy się z mającym spore problemy Evertonem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze