Świeczka, znicz

i

Autor: East News

FC Barcelona przekazała tragiczną wiadomość. Nagła śmierć byłego bramkarza klubu, miał tylko 46 lat

2021-05-22 13:52

FC Barcelona podała tragiczną wiadomość. Władze Dumy Katalonii przekazały na swoich mediach społecznościowych informację o odejściu jednego z byłych bramkarzy wielokrotnych mistrzów Hiszpanii. Piłkarz, który w swoim dorobku piłkarskim miał także grę w Maladze odszedł niespodziewanie w wieku 46 lat. Fani nie mogą uwierzyć, że były gracz LaLiga odszedł w tak młodym wieku, a cała piłkarska Hiszpania pogrążyła się w żałobie. Nie da się ukryć, że ta informacja była dla wielu prawdziwym wstrząsem.

FC Barcelona poinformowała dziś o śmierci byłego piłkarza. Na kontach w portalach społecznościowych klubu z Katalonii mogliśmy przeczytać o niespodziewanej i nagłej śmierci Francesca Arnau. Bramkarz, który w "Dumie Katalonii" występował na przełomie XX i XXI wieku miał zaledwie 46 lat. Cała piłkarska Hiszpania pogrążyła się w żałobie, a fani już teraz zastanawiają się, co było przyczyną odejścia byłego golkipera utytułowanego klubu.

Mateusz Borek zdradził tajemnicę Lewandowskiego. Wszystko stało się przed meczem z Augsburgiem, treść SMS-a piłkarza mówi wszystko

FC Barcelona przekazała smutną wiadomość. Nie żyje były bramkarz klubu

Francesc Arnau był postacią, która z FC Barceloną była związana od początków kariery. Zawodnik był wychowankiem słynnej akademii "La Masiia" i jako młody chłopak przejawiał wielki, piłkarski talent, co owocowało powołaniami do reprezentacji młodzieżowej Hiszpanii. Niestety, jego kariera w dorosłej drużynie nie była aż tak udana. Przegrywał rywalizację z innymi golkiperami i na przełomie 1998 a 2001 roku rozegrał zaledwie 26 spotkań. Taki stan rzeczy zmusił go do zmiany barw i od sezonu 2001/2002 aż do 2011 roku był bramkarzem hiszpańskiej Malagi, dla której rozegrał łącznie 131 spotkań.  W 2015 roku wróćił do drużyny i został jej dyrektorem sportowym. Ostatnimi czasy pełnił tę samą funkcję w drugoligowym Realu Oviedo, a były przedstawiciel La Liga także uczcił pamięć swojego zmarłego pracownika.

- Zmarł nasz dyrektor sportowy Francesc Arnau Grabalosa. Jesteśmy pogrążeni w głębokim żalu i smutku. Myślami jednoczymy się z rodziną, która przeżywa trudne chwile. Spoczywaj w pokoju - czytamy w oświadczeniu wydanym przez klub.

Hiszpańskie media są pewne co do przyszłości Ronaldo. Podali szokującą wiadomość, szykuje się wielki powrót

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

FC Barcelona wspomina byłego piłkarza

Tak jak wspominaliśmy, informację o śmierci Arnau przekazała także FC Barcelona, która uczciła pamięć swojego wychowanka w mediach społecznościowych. Przypomnijmy, że mimo małej ilości występów w Dumie Katalonii, bramkarz miał na swoim koncie Puchar Króla za sezon 1996-1997, a także mistrzostwo Hiszpanii za sezon 1998/1999. Z Malagą udało mu się wygrać Puchar Intertoto.

- Głęboko ubolewamy z powodu śmierci Francesca Arnau, który dołączył do klubu w młodym wieku i stał się bramkarzem pierwszej drużyny w latach 1998-2001. Ostatnio pełnił funkcje dyrektora sportowego Realu Oviedo. Spoczywaj w pokoju - napisano w mediach społecznościowych FC Barcelony.

Najnowsze