Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

wielka różnica

Świetne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Stoi przed ogromną okazją, w Bayernie nie miał na to szans

2022-08-13 11:02

Robert Lewandowski lada moment zadebiutuje w oficjalnym meczu w barwach FC Barcelona. Choć przed startem rozgrywek zrobiło się nerwowo, bo klub nie mógł zarejestrować nowych piłkarzy, to już wiadomo, że LaLiga zgodziła się na rejestrację m.in. Lewandowskiego i będzie mógł on wystąpić w pierwszym meczu sezonu przeciwko Rayo Vallecano. Transfer do Barcelony to dla Polaka nie tylko nowe wyzwania sportowe, ale też wielka szansa na rozbudowanie swojej osobistej marki.

Przez wiele tygodni Robert Lewandowski wywierał naciski na władze Bayernu, by te dały zielone światło na transfer kapitana reprezentacji Polski do Barcelony. Ostatecznie po wielu medialnych przepychankach i długich negocjacjach między klubami mistrzowie Niemiec postanowili przyjąć ofertę hiszpańskiego klubu, sprzedając swoją największą gwiazdę za ok. 45 mln euro. Lewandowski od razu dołączył do Barcelony w USA i przed startem sezonu rozegrał łącznie cztery sparingi. Niemal do ostatniej chwili fani mogli się zastanawiać jednak, czy Polak zostanie zarejestrowany, bo kolejne próby dokonania tego były odrzucane przez władze ligi. W piątek wieczorem LaLiga w końcu zgodziła się na zarejestrowanie m.in. Lewandowskiego, co było możliwe dzięki kolejnej dźwigni finansowej uruchomionej przez Barcelonę i w konsekwencji Polak będzie mógł zadebiutować już w sobotę, 13 sierpnia w meczu z Rayo. Ale dla Roberta Lewandowskiego transfer do Barcelony to nie tylko duża zmiana sportowa, ale ogromny, marketingowy krok do przodu.

Kolejny cios wymierzony w Lewandowskiego. Legenda Bayernu Monachium próbuje dopiec Polakowi

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Medialność Bayernu nie umywa się do Barcelony

Wydaje się, że w tym momencie związek Lewandowskiego z Barceloną jest idealny dla obu stron. Choć Polak święcił wielkie triumfy w Bayernie i osiągał tam wielkie rzeczy, to dopiero teraz może poczuć się jak globalna gwiazda. Grając w Barcelonie niemal 34-letni napastnik będzie obserwowany przez kilkukrotnie większą rzeszę fanów. Z drugiej zaś strony Barcelona zyskuje wspaniałego napastnika i mimo problemów finansowych pokazała, że potrafi przyciągać do siebie najlepszych piłkarzy.

Dziewczyna Milika w samych majtkach rozłożyła się na leżaku. Odsłoniła niemal wszystko, gorące zdjęcie trafiło do sieci

Zobacz zdjęcia z oficjalnej prezentacji Lewandowskiego. Kliknij w galerię poniżej:

To jak bardzo Lewandowski może rozbudować swoją markę, pokazują proste liczby. Na Instagramie FC Barcelona ma 111 milionów obserwujących, Bayern natomiast – 33,7 miliona. Na Twitterze Barcelona ma 43,2 mln obserwujących na anglojęzycznym profilu i 19,7 mln na hiszpańskojęzycznym. Bayern z kolei na niemieckojęzycznym posiada 6,2 mln obserwujących, a na anglojęzycznym 2,2 mln. Przepaść.

Jan Tomaszewski przepuścił Lecha Poznań przez imadło. Trener van den Brom zmasakrowany, ekspert żąda prania mózgów

To najprostsze porównanie dobrze obrazuje to, jaki potencjał medialny generują oba kluby. Eksperci nie mają wątpliwości, że na tym polu Lewandowski zyska bardzo dużo. – Jeśli spojrzymy na to, jakie zainteresowanie wzbudzają rozgrywki piłkarskie na świecie, to nie ma bardziej emocjonującej ligi od La Liga i Premier League. Moim zdaniem Lewandowski transferem do Barcelony zwiększa swoją marketingową wartość nawet trzykrotnie – powiedział Maciej Akimow z "Shark Agency" w rozmowie z portalem WP SportoweFakty. – Jestem przekonany, że w ciągu miesiąca lub dwóch dowiemy się o kolejnym wielkim kontrakcie. Myślę, że do tego czasu "Lewy" nawiąże duże partnerstwo z topową marką – zapowiada ekspert marketingu sportowego.

Sonda
Czy Robert Lewandowski odniesie sukcesy w Barcelonie?
Najnowsze